Мобільний додаток

Пропагандисти Кремля залякують: Україна перетворить землю на товар і продасть її МВФ

26.02.2020 р., 07:25

Російські ЗМІ дуже люблять роздавати українську землю, цього разу пропагандисти Кремля вирішили віддати її Міжнародному валютному фонду. За вигадками кремлівських медіа, МВФ отримає українські чорноземи в обмін на мільярдні кредити. Чому це не так? В ефірі обговорювали з головою правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігорем Бураковським і редактором ресурсу VoxCheck Максимом Скубенком.

Програма:
Ведучі:

Чому це не так?

У МВФ постійно наголошують про необхідність земельної реформи в Україні, що стане поштовхом до трансформації української економіки. При цьому конкретної моделі ринку землі МВФ не пропонує. Водночас, законопроект, який у першому читанні ухвалила Верховна Рада, передбачає, що право власності на землю матимуть – громадяни України, юридичні особи, зареєстровані в Україні і учасниками яких є українці, держава або громади.

Ігор Бураковський зауважує, що тема земельної реформи не є новою.

"Якщо ми почитаємо меморандуми між Україною і Міжнародним валютним фондом, то завжди український уряд говорив про те, що сьогодні він не готовий до ринку землі, хоче провести якусь підготовку. Тобто це не було як "пістолет до скроні" – роби або нічого не буде. Це предмет перемовин", – каже він.

Голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій звертає увагу, що Україна, як і багато інших країн, є членом Міжнародного валютного фонду і має право на отримання підтримки фонду в разі кризових моментів. Отримання такої підтримки є правом, а не обов’язком.

Пропагандисти Кремля залякують: Україна перетворить землю на товар і продасть її МВФ

Новини по темі