Мобільний додаток

Експерт: завтрашнє голосування щодо Brexit — це фактично вотум довіри або недовіри особисто Джонсону

18.10.2019 р., 20:15

19 жовтня Палата громад Великої Британії має вирішити, чи ратифікувати угоду з ЄС про Brexit. Про те, що нового в цій угоді й яку тонку гру веде прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон говорили в ефірі Українського радіо з професором, доктором історичних наук Андрієм Мартиновим.

У новій угоді з ЄС Борис Джонсон зробив кілька поступок.

"Принципова поступка Джонсона стосується все ж таки спільного митного простору Європейського союзу. Оскільки Ірландія залишається у складі Європейського союзу, але є ще Північна Ірландія, яка є членом Великої Британії. І відповідно головною поступкою Джонсона була згода на те, аби Асамблея, тобто орган місцевого самоврядування в Ольстері в Північній Ірландії вирішував продовжувати йому практику безмитного обміну з Ірландською Республікою або її зупиняти", — зазначив Мартинов.

Експерт додав, що ця ситуація взагалі не настільки проста, оскільки до складу цієї Асамблеї входять також юніоністи, тобто прихильники відмови від взагалі возз'єднання Ірландії будь-коли.

"І вони вважають, що Джонсон пішов на надмірні поступки в цьому питанні. Але з іншого боку, звичайно, побудова митного кордону, взагалі побудова кордону вздовж лінії розмежування Північної Ірландії та Ірландської Республіки — це справді кошмарний сценарій. Вважалося, що він буде неминучим, якщо 31-го жовтня Великобританія вийде без угоди. Тому ось такий компроміс і було досягнуто", — пояснив п Мартинов.

Читайте також — Брексіт: яка роль маніпуляцій у розриві відносин Британії з ЄС

"Але завтра 19-го жовтня збирається Палата громад і вона має вирішити ратифікувати цю угоду чи її відхилити", — додав він.

Мартинов вважає, що шанси на ратифікацію угоди з ЄС про Brexit — 50 на 50. Але Борис Джонсон веде дуже тонку гру:

"Джонсон сподівається на те, що йому все ж таки вдасться включити дисципліну в Консервативній партії і змусити всіх консерваторів проголосувати солідарно. Але все ж таки він веде досить тонку гру. Він навіть не проти і дострокових виборів. Тобто в даному випадку провал цієї компромісної угоди, якщо її завтра Палата не ратифікує, — це ще не остаточна поразка Джонсона. Тобто він може розколоти Консервативну партію й піти на дострокові вибори, і сподівається, що тоді йому вдасться консолідувати навколо своєї особи всіх прихильників". 

"Завтрашнє голосування — це фактично вотум довіри або недовіри особисто Джонсону", — резюмував експерт.

Нагадаємо, 17-го жовтня прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що Британія та Європейський Союз домовилися про "велику" нову угоду щодо Brexit, та закликав законодавців затвердити її у вихідні.

Борис Джонсон. Фото Facebook

Експерт: завтрашнє голосування щодо Brexit — це фактично вотум довіри або недовіри особисто Джонсону

Новини по темі