Мобільний додаток

В’ятрович закликає перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську

16.01.2019 р., 17:36

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович закликав парламентарів перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську.

Про це він написав у Фейсбук.

"По-перше, вважаючи таку назву історично коректною. По-друге, заважаючи на те, що саме цю назву було запропоновано місцевими громадськими ініціативами. По-третє, зважаючи на те, що це була єдина пропозиція, подана згідно процедури на розгляд комітету і парламенту", — повідомив він.

За його словами, пропозиція переменування Дніпропетровської області на Січеславську не набрала потрібної кількості голосів у парламенті і постанову не було ухвалено.

"Звертаємося до народних депутатів об‘єднати зусилля, аби завершити перейменування. Тож просимо провести рейтингове голосування двох постанов з тим, щоб винести на результативне остаточне голосування один проект, який отримає шанс бути схваленим", — наголосив В’ятрович.

Нагадаємо, 20 листопада Верховній Раді не вдалося перейменувати Дніпропетровську області на Січеславську — "за" проголосували лише 207 народних депутатів з 226 необхідних.

Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки.

В’ятрович закликає перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську

Новини по темі