Обирай пісні. Визначай переможця

Політолог Володимир Фесенко про роботу парламенту без Разумкова та чи варто чекати на ротації в Кабміні

16.11.2020 р., 20:29

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков через хворобу передав повноваження своїй заступниці: від 12 листопада згідно з його розпорядженням повноваження спікера тимчасово буде виконувати віцеспікер Олена Кондратюк. Дмитро Разумков, як і решта керівників країни, лікує наслідки коронавірусної хвороби. Разом з тим, на чергове засідання ВРУ запрошено склад Кабінету Міністрів України на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Які ж найближчі рішення може прийняти парламент під керівництвом Кондратюк та чи чекатиме уряд ротація міністрів після завтрашнього засідання парламенту? Яким чином Верховна Рада виводитиме країну з конституційної кризи, спричиненої рішенням Конституційного суду щодо е-декларування? Про все це Українське радіо поспілкувалось з головою правління Центру прикладних досліджень "Пента", політологом Володимиром Фесенком.

"Зверну увагу, що керувати ВРУ, як і раніше, якщо все буде гаразд зі здоров'ям, буде Дмитро Разумков, а Олена Кондратюк буде лише тимчасово виконувати його обов'язки. Щодо законопроектів, то я б не робив прогнозів: завтра вранці подивимось, скільки депутатів буде присутніх. Кворум, скоріш за все, буде, але чи вистачить голосів за конкретні законопроекти, залежить від присутності депутатів конкретних фракцій і того, наскільки той чи інший законопроект не буде викликати конфлікту партійних інтересів", – розповів Володимир Фесенко. 

Завтра на засіданні парламенту чекають членів Кабінету Міністрів України на чолі з Денисом Шмигалем. За словами політолога, на урядовців чекає критика, яка, проте, не закінчиться звільненнями: "Буде критика, виступи конкретних політичних сил, які скористаються можливістю покритикувати прем'єра. Критикувати, перш за все, будуть за "карантин вихідного дня". Але рішень після цього скоріше за все не буде, бо, наприклад, для того, щоб висловити вотум недовіри прем'єр-міністру, треба заздалегідь зібрати 150 голосів народних депутатів. Лише після цього можна ставити на голосування. Тому буде викид пари, негативних емоцій, зауважень. Це буде шоу без прямих негайних наслідків".

"Проте певні ротації в уряді можливі. Зараз, наприклад, знову вже не вперше обговорюється можливість заміни міністра охорони здоров'я. Хоча, як на мій погляд, якщо замість нинішнього міністра прийде людина ззовні, якій буде потрібен час на адаптацію, на те, щоб взяти відомства під контроль, це зіграє тільки в мінус. Тому теоретично кадрові зміни можливі, але думаю, що це маловірогідно. Коли ситуація трохи заспокоїться, деяких міністрів, можливо, й поміняють", – пояснив Володимир Фесенко. 

Також політолог висловив свою думку щодо того, як парламент виводитиме країну з конституційної кризи, спричиненої визнанням КСУ електронного декларування неконституційним. Нагадаємо, голова ВРУ Дмитро Разумков пропонує створити робочу групу для підготовки компромісного рішення щодо виходу з неї.

"Тут головне, щоб не було драматичних наслідків. Рішення Разумова з робочою групою правильне, але треба було це зробити трохи раніше. Скоріше за все, на наступному пленарному тижні буде розглядатися конкретна ініціатива. Я думаю, законодавчі зміни, які знімуть хоча б частково ту кризу, яку викликало рішення КСУ, є неминучими", – підсумував Володимир Фесенко.

Фото: УНІАН

Політолог Володимир Фесенко про роботу парламенту без Разумкова та чи варто чекати на ротації в Кабміні

Новини по темі