Мобільний додаток

У Києві запрацювало метро: як регулюватимуть пасажиропотік

25.05.2020 р., 11:17

Після двох місяців карантину зранку 25 травня метро у Києві та Харкові знову запрацювало у звичному режимі. Наявність засобу індивідуального захисту залишається обов’язковою вимогою перебування в громадському транспорті. Більше про те, як регулюватимуть пасажиропотік у метро в ефірі Українського радіо розповів експерт з транспортного планування Дмитро Беспалов.

"Україна ─ одна з небагатьох країн, яка закрила громадський транспорт. По наших містах їздив лише спеціальний транспорт. Тому можна зробити висновок, що ситуація нас налякала, і дії влади були реактивними. Тобто ми адаптувалися під ситуацію на той момент", ─ зазначив Дмитро Беспалов.

Експерт з транспортного планування прокоментував, як регулюватимуть пасажиропотік і як дотримуватися правил безпеки у метро.

"У випадку метро це досить нескладно контролювати. Я раджу всім прочитати нові правила користування метрополітеном. І контроль за пасажиропотоком був покладений на станції. Тобто співробітники станцій будуть вирішувати, чи не забагато людей. І у разі чого вони будуть стримувати та зачиняти станції, аби розподілити пасажиропотік, який вже сформувався. І я боюся, що за такої ситуації на станціях та у вагонах метро буде менше людей, проте є вірогідність, що скупчення людей буде перед станціями. Там теж треба дотримуватися дистанції, це великі затримки, але це може більш безпечно працювати", ─ сказав він. 

Фото: Христина Масик, Суспільне

За словами Беспалова, "рознесення графіків початку і кінця робочого дня дав би чудовий ефект разом з випуском всього рухомого складу, що є на лінії. Тоді ми б досягли найбільшого соціального дистанціювання. Ми говорили про це і владі, і в експертному колі. Проте ми не бачили дії у цьому напрямку, це величезна робота. Можна сказати, що даним шансом ми не скористалися. Але ніхто не забороняє будь-якому роботодавцю самостійно змістити час початку та кінця робочого дня для того, аби убезпечити своїх співробітників".

Зазначимо, Кабінет міністрів запровадив в Україні з 22 травня до 22 червня так званий адаптивний карантин. Також з 22 травня розпочався другий етап пом'якшення обмежень.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що, за даними МОЗ, столиця не готова до другого етапу послаблень карантину, проте він звернувся до уряду з проханням частково зняти обмеження. Зокрема, він просив дозволу відновити роботу метро і громадського транспорту. У МОЗ дозволили.

Фото: Христина Масик, Суспільне

У Києві запрацювало метро: як регулюватимуть пасажиропотік

Новини по темі