Обирай пісні. Визначай переможця

Посол України в Канаді Андрій Шевченко: "Ми маємо підтримку Канади, незважаючи на те, хто при владі"

5.03.2020 р., 08:00

До України з візитом прибув міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіпп Шампань. На порядку денному співпраця в оборонній сфері, торгівля, а також взаємодія на міжнародній арені. Про особливості Україно-Канадської співпраці у студії Українського радіо розповів надзвичайний і повноважний посол України в Канаді Андрій Шевченко.

В жовтні минулого року в Канаді відбулися парламентські вибори, зміни влади фактично не відбулося, Джастін Трюдо далі є прем'єр-міністром. Щоправда, з посади міністра закордонних справ пішла Христя Фріланд – канадка українського походження.

 

"Останній рік – рік перезавантаження політичного циклу і в Канаді, і в Україні. Ми як країни-партнери і в цьому діємо синхронно. Стадію формування нового уряду переживає і Канада. Не змінилося те, що ми дуже близькі партнери і ми маємо надпартійну підтримку, незважаючи на те, хто при владі"

 

Новий міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіпп Шампань пробуде в Україні три дні. Він, за словами Шевченка, дуже енергійний, яскравий та амбітний член нового уряду Трюдо. Вперше з офіційним візитом він прибув до України – буде у Києві, Львові, на Яворівському полігоні. 

 

"Ми хочемо, щоб він особисто відчув, як ми живемо, розбудовуємо країну та боремся за її незалежність. Ми сподіваємося, що ми просунемося у практичних речах: угоді про вільну торгівлю, яку ми будемо розширяти, інвестиційних проектах та інших угодах"

 

"В Україні зараз є 200 канадських військових, які щоденно тренують наших солдатів та офіцерів. Починаючи з 2015 року через цю програму підготовки пройшло уже більше 14 000 українських військових. Весь світ знає, що Україна не одна в цій історії. Канадська військова тренувальна місія UNIFIER розрахована до 2022. Коли ми будемо на Яворівському полігоні із канадським міністром закордонних справ, ми будемо думати, що ми зможемо робити після 2022 року в межах цієї місії. Важливо, що й канадці дуже багато вивчають від наших військових, які мають практичний досвід боротьби з однією з найбільш потужних армій світу"

 

 

Канадський уряд торік включив Україну до списку країн, куди дозволено продавати зброю з Канади. "До нас уже надійшла перша партія канадських снайперських гвинтівок з міста Вінніпег. Це дуже якісна зброя.  Це питання збереження життів наших військових, хоча ми хотіли б менше думати про зброю. Ми думаємо, що це лише початок співпраці в військово-технічній сфері". 

 

"Ми не повинні підтримку Канади брати як гарантовану. Ми хочемо, щоб Канада хотіла працювати з Україною, не тільки через громаду, а тому що вони будуть бачити свою вигоду від партнерства з нами, в торгівлі, військовій та культурній співпраці".

 

За три роки існування зони вільної торгівлі ми почали більше продавати в Канаду. Несподівано було, що Канада зацікавилася українським яблучним соком, а Україна натомість в топ-5 країн, які закуповують канадську рибу та морепродукти. Також ми можемо говорити про сферу майбутнього – IT. У нас є могутня співпраця, де тисячі наших айтішників задіяні в міжнародних проектах.

 

Розширення угоди про вільну торгівлю передбачає відкриття канадського ринку послуг для українців. Воно перебуває на фінальній стадії обговорення експертами і далі потребує формальних дій, щоб вступити в силу.

Посол України в Канаді Андрій Шевченко: "Ми маємо підтримку Канади, незважаючи на те, хто при владі"

Новини по темі