Мобільний додаток

Пенсії держслужбовців: чи підтримає Конституційний суд їх перерахунок — коментує експерт

17.02.2020 р., 11:57

Велика палата Конституційного Суду 17 лютого розпочне розгляд справи за поданням уповноваженого Верховної Ради з прав людини щодо відповідності Конституції положень закону про держслужбу щодо перерахунку пенсій держслужбовців. Експерт з реформи державного управління Сергій Сорока в ефірі Українського радіо прокоментував, чи є ймовірність, що КСУ задовольнить подання Людмили Денісової про перерахунок пенсій держслужбовців.

"Спеціальний порядок нарахування пенсій для державних службовців був скасований законом "Про державну службу", який був схвалений у грудні 2015 року і вступив у дію у травні 2016 року. Тобто з 1 травня 2016 року державним службовцям пенсія нараховується на загальних підставах. І це мені здається соціально справедливим. Чому державним службовцям мають нараховуватись пенсії інакше, ніж, наприклад, вчителям, лікарям чи офісним службовцям?", — зазначив Сергій Сорока.

Експерт з реформи державного управління пояснив, що "єдине, за що може зачепитись Конституційний Суд, це те, що жоден закон не має зворотної дії. Але коли ухвалювався закон "Про державну службу" у частині пенсійного забезпечення, давався перехідний період для держслужбовців, які не мали достатнього стажу, до прикладу, не вистачало одного року до того, аби мати 20-літній стаж державної служби і мати право на нарахування пенсій за старим зразком. Тобто надавали можливість набрати необхідний рік до того стажу. За що ще може зачепитись КСУ, я не маю уяви".

Зазначимо, 15 листопада 2019 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підписала подання, яким просить Конституційний суд відновити права держслужбовців на отримання пенсії та її перерахунку.

Денісова зазначила, що закон не врегулював порядок та умови перерахунку пенсій державних службовців, які на час набуття його чинності не мали необхідного стажу держслужби. Останній перерахунок розміру пенсій проводився у лютому 2008 року.

Фото: Reuters

Пенсії держслужбовців: чи підтримає Конституційний суд їх перерахунок — коментує експерт

Новини по темі