Мобільний додаток

Військовий прокурор про справу щодо Іловайська: посадовці, які раніше відмовлялися від допитів, зараз дадуть свідчення

23.09.2019 р., 22:45

Головний військовий прокурор Віктор Чумак заявляє, що у справі щодо Іловайська посадовці, які раніше відмовлялися приходити на допити, зараз прийдуть і дадуть свідчення. Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

"Тут не треба нікуди повертатися, справа по Іловайську не закрита, вона знаходиться в провадженні. Просто люди, які можуть дати свідчення стосовно цієї трагедії, займали або й досі займають досить високі посади. Раніше вони просто відмовлялися приходити на допити. Зараз, думаю, вони спокійно прийдуть і розкажуть, як відбувалося планування і розвиток подій по Іловайську", – сказав він.

Віктор Чумак наголосив, що справу щодо іловайської трагедії не потрібно відновлювати, її треба довести до кінця.

"Зібрати докази, чи були в рішеннях ознаки кримінального правопорушення, чи були в цих рішеннях політичні помилки чи помилки в плануванні. Повинна бути дуже чітка правова кваліфікація цих дій", – зазначив головний військовий прокурор.

Читайте інтерв’ю – Військовий прокурор Віктор Чумак: наш пріоритет – абсолютно нова прокуратура з новими кадрами

Українські військові наприкінці серпня 2014 року потрапили в оточення під Іловайськом. Українська сторона домовилася про коридор, яким мали виходити бійці, була оприлюднена заява президента Росії Володимира Путіна із закликом "відкрити гуманітарний коридор", але під час виходу з оточення російські військові обстріляли українських бійців.

У результаті, за офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважають зниклими безвісти.

У серпні минулого року у ГПУ звітували: згідно з висновками експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, який є у безпосередньому причинно-наслідковому зв’язку з Іловайською трагедією, є "військова агресія Збройних Сил Росії у вигляді прямого вторгнення на територію України та подальше вчинення військовими країни-агресора воєнних злочинів". 

Фото - facebook.com/pressjfo.news

Військовий прокурор про справу щодо Іловайська: посадовці, які раніше відмовлялися від допитів, зараз дадуть свідчення

Новини по темі