Мобільний додаток

"Ви не можете змінити життя інших людей, але ви можете змінити себе", — еко-активістка про життя у стилі "Нуль відходів"

15.09.2019 р., 09:30

Авторка екологічної ініціативи "Життя без Сміття", еко-активістка Тетяна Євлоєва в ефірі виїзної студії Українського радіо у рамках програми "Активізація з Людмилою Тягнирядно" на конференції TEDxYouth@Kyiv 2019 розповіла, як кожен може мінімізувати кількість сміття та організувати свій побут так, щоб його взагалі не утворювалося.

"Моє ставлення до довкілля є частиною моєї картини світу. У банці сміття, яке я збирала протягом двох років, опинилося те, від чого ми не змогли відмовитись, що не змогли скоротити, не змогли скористатись повторно  і утилізувати, тобто те, що зараз проблематично здати у переробку. Там є етикетки від одягу, дрібні пластикові речі невідомої природи, чіпи безпеки, які клеять на книги тощо", — зазначила Тетяна Євлоєва.

Активістка підкреслила, що екологічні ініціативи надходять переважно від звичайних людей.

"У нас країна: "Зроби сам". Усі круті екологічні ініціативи виходять від людей. Коли я починала переходити до цього способу життя, щоразу мій прихід на будь-яку торгову точку був фурором:

"Як не треба одноразового пакетика? Навіщо в торбинку? Вона може забруднитися". А тепер торбинка — це попса. Зараз більше людей почало замислюватись над тим, що ми робимо, що ми лишаємо по собі.  Що більше ми починаємо робити, то більше обертів набирає цей рух. Наприклад, є дуже крутий проєкт, як "Україна без сміття", який також починався з приватної ініціативи", — сказала активістка.

Тетяна Євлоєва також перелічила принципи, які передбачає життя у стилі "Нуль відходів".

"Ідею життя у стилі "Нуль відходів" запропонувала у 2008 році Беа Джонсон. Вона сформувала п’ять принципів, завдяки яким можна максимально наблизитись до безвідходного життя. Передусім, треба відмовитись від зайвого, потім скоротити кількість потрібного, скористатись повторно тим, що маємо, тобто обрати багаторазові речі, а потім — сортування та утилізація, а також компостування", — прокоментувала активістка.

"Чим більше кожен з нас ставитиме собі питання "Що я роблю і які наслідки того, що я роблю?", тим швидше ситуація змінюватиметься на краще. Розпочати треба з порпання у смітті. Подивиться у сміттєвий кошик, бо якщо ви не знаєте у чому проблема, то як ви може її вирішити. Подумайте, що там могло б і не опинитися, що можна було не купувати, що можна замінити. Ви будете вражені від того, скільки нового ви дізнаєтесь про себе. Ви не можете змінити життя інших людей, але ви можете змінити себе", — додала авторка екологічної ініціативи "Життя без Сміття". 

"Ви не можете змінити життя інших людей, але ви можете змінити себе", — еко-активістка про життя у стилі "Нуль відходів"

Новини по темі