Обирай пісні. Визначай переможця

Зниження ціни на газ не вплине на тариф для населення — експерти

16.07.2019 р., 17:03

Зниження вартості "Нафтогазом" ніяк не вплине на вартість послуг для населення, оскільки тарифи для споживачів встановляє уряд, розповіли Українському радіо в програмі "Сьогодні.Вдень" експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук та директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Ведуча:

Галина Бабій

"Для початку треба зрозуміти, що ігри з тарифами завжди мають мати обгрунтування. "Нафтогаз" не встановлює ціни на газ, їх встановлює уряд. Тому дивно, що нинішнє зниження погоджене в кабінеті президента. Зеленський, звісно, має звертати увагу на очікування населення, але цей фактор не можна використовувати у передвиборчій кампанії", — сказав Юрій Корольчук. 

За його словами, ситуація, яка зараз розгортається, зумовлена й поїздками Бойка і Медведчука до Росії задля переговорів з "Газпромом" щодо зниження ціни на газ: "Адже народ цього чекає".

"Треба не маніпулювати цією темою, а думати, як насправді вплинути на ціну на газ, яка сьогодні завищена. Вартість газу не може бути вище 4 тисяч гривень. Зараз "Нафтогаз" купує газ за ціною близько 220 доларів, тоді як компанії з інших країн — по 150. І прем'єр-міністр Гройсман має рацію, що нинішнє зниження ціни на газ — це тенденція європейського ринку, якою Україна просто користується", — підкреслв Корольчук.

Його підтримує й Олександр Сергієнко: "Зниження ціни "Нафтогазом" — це ніщо інше, як політичний піар. Спостерігаю, як прихильники президента пишуть, що не минуло й двох місяців, а ціни на газ вже знизились. Але ціни знизив Кабмін і вони не пов'язані з діяльністю президента".

Як зазначає Сергієнко, зниження — це ринкова кон'юнктура, яка жодним чином не відобразиться на тарифах: "Зараз неопалювальний сезон, більшість міст не має гарячої води і витрати домогосподарств не зміняться. А до осені ціна газу знову зросте, як це буває завжди, і результат цих маніпуляцій буде нульовий".

"Якби команда президента запропонувала нові підходи на встановлення ціни на газ — це був би прорив, оскільки зараз цей механізм недосконалий. Ціна газу на ринку — одне, а тариф — це інше. Це, так би мовити, паритет між можливістю купувати і продавати. Можна поставити будь-яку ціну на газ і це не стосуватиметься того, що сплачуватиме населення, якщо тариф не зміниться", — підсумував Олександр Сергієнко.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" розрахував нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в липні. Нова ціна визначена на рівні 4 905,67 гривень за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ та транспортних витрат). Підкреслюється, що у порівнянні з червнем вартість газу зменшиться на 648 грн, або на 11,7%.

ФОТО: Українське радіо

Зниження ціни на газ не вплине на тариф для населення — експерти

Новини по темі