У Часовому Яру залишається 681 мешканець, дітей серед них немає — Чаус

У Часовому Яру залишається 681 мешканець, дітей серед них немає — Чаус

У Часовому Яру залишається 681 мешканець, дітей серед них немає. Умови в місті спартанські, проте людей забезпечують всім необхідним, констатував в ефірі Українського Радіо начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус. За його словами, евакуація з міста триває. Втім за останній тиждень виїхало дуже мало людей — лише одна. Минулого тижня поїхало близько десятка. У місті залишаються переважно літні люди.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Суспільне Новини/Олександр Магула

В місті Часів Яр залишається 681 мешканець

— Я так розумію, що в районі каналу Сіверський Донець-Донбас зараз мешканців вже не залишається. Що стосується центральних і західних територій міста Часів Яр, скільки там людей, в яких умовах вони живуть?

— Наразі в місті 681 особа. Умови спартанські. Інакше це назвати реально складно. Відсутність електрики, газу, світла в тому форматі, до якого ми звикли, — це доволі велика складність. Тому це вирішується в ручному режимі. Електрика — це генератори, вода — це свердловина і генератор. Газ тільки в балонах і з підвозом, тому з цим складно. Але люди тримаються і намагаються триматися за свої домівки, за свою землю.

— Де мешканці беруть продукти, їжу, ліки та інші необхідні речі? Як це все відбувається зараз?

— Забезпеченням місцевих мешканців, які залишились саме в місті, в громаді, займається військова адміністрація за підтримки районної військової адміністрації, обласної військової адміністрації. Також наші товариші з громадських організацій, з благодійних фондів допомагають нам. Ми забезпечуємо всім необхідним. Це харчі, побутова хімія, ліхтарі, павербанки, сірники — можна перераховувати доволі велику кількість. Все це надається, люди отримують й користуються.

Дітей у місті немає, переважно лишаються люди у віці

— Яка ситуація з евакуацією? Чому люди залишаються в місті, яке під шаленими обстрілами росіян? Чому вони не евакуюються? Чи залишаються в місті діти?

— Дітей в місті немає. Ми займаємось евакуацією від початку повномасштабних військових дій. І діти — це був основний аспект, на який ми звертали велику увагу. У людей, які залишаються, зараз один аргумент — "це моя земля, це моя батьківщина, тут лежать мої пращури, тому тут я і буду стояти, а якщо треба, то і вмру". Це більшість слів людей, які вже далеко в віці, яким дуже складно виїхати з міста, покинути своє все, що у них тут є. Ті, хто трохи молодші, повиїжджали і зараз намагаються налаштувати своє життя вже в більш безпечних районах.

Є можливість евакуюватися з міста, але за останній тиждень виїхала лише одна людина

— Чи залишається зараз можливість виїжджати? Наприклад, одна людина чи там дві людини щодня виїжджають. Чи ті люди, які залишилися, вже вирішили будь-що триматися своєї землі?

— Можливість евакуації існує. Ми і надалі цим займаємось. Пояснюємо людям. Є листівки, де ми роз'яснюємо. Навіть створювали прямі ефіри з людьми, які виїхали та живуть в різних містах, щоб їх знайомі могли побачити, де вони та в яких умовах живуть. Тому евакуація триває. Це один із факторів, на який ми не просто звертаємо увагу, а постійно на це дивимося і спілкуємося з людьми. Але за останній тиждень виїхало дуже мало людей. Лише одна людина. Минулий тиждень був більш плідний — поїхало близько десятка. Чому мешканці залишаються навіть під обстрілами? Важко сказати. Не забуваймо, що люди втягуються, коли постійно чують обстріли, і психіка теж змінюється.

Останні новини
Україна пройшла до початку переговорів з ЄС швидко. Але далі буде важче — Нагорняк
Україна пройшла до початку переговорів з ЄС швидко. Але далі буде важче — Нагорняк
Різнобарвність, різність і рівність. Катерина Кормілець про прапор спільноти ЛГБТКІА+
Різнобарвність, різність і рівність. Катерина Кормілець про прапор спільноти ЛГБТКІА+
Макрон йде ва-банк. На що сподівається президент Франції у протидії ультраправим?
Макрон йде ва-банк. На що сподівається президент Франції у протидії ультраправим?
Покер на мільйон гривень. Психіатр про підступність віртуальних азартних ігор
Покер на мільйон гривень. Психіатр про підступність віртуальних азартних ігор
Ціни на ягоди в Україні помірні завдяки імпорту — аналітик
Ціни на ягоди в Україні помірні завдяки імпорту — аналітик
Новини по темі
ROXOLANA та Пилип Коляденко: Між нами були моменти максимальної напруги, якої дуже хотілося позбутися
"Переобладнується будь-яка автівка": як проєкт "Драйвери" полегшує ветеранам водійський досвід
Зовсім скоро рій із 20 FPV-дронів автоматично знищуватиме цілі окупантів — Храпчинський
Атака російськими КАБами Харкова — троє загиблих, понад пів сотні поранених
Якщо Південна Корея поставлятиме зброю Україні, то робитиме це поступово — Киричевський