Мобільний додаток

Голова РПЦ Кирило пригрозив Варфоломію "страшним судом" за Томос Україні

31.12.2018 р., 14:09

Голова російської православної церкви Кирило закликав вселенського патріарха Варфоломія відмовити Єдиній помісній православній українській церкві в автокефалії та пообіціяв "страшний суд" за Томос Україні.

Про це йдеться в посланні Кирила, повідомляє сайт РПЦ.

Як йдеться на сайті, Кирило закликав Варфоломія "відступитися від спілкування з представниками нової української церкви та відмовитися від участі в політичній авантюрі легалізації української церкви.

За його словами, тоді "справжня Православна церква України на чолі з блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм благословить Варфоломія, а історія збереже пам'ять про нього в числі тих святителів Константинопольського Престолу, хто в найважчих політичних умовах зумів не упустити гідність Церкви та зберегти її єдність.

У іншому випадку Кирило пригрозив Варфоломію втратою довіри та авторитету серед церков.

"Ви назавжди втратите можливість слугувати єднанню святих Божих Церков, перестанете бути Першим в православному світі, що налічує сотні мільйонів віруючих, а завдані Вами страждання православним українцям підуть за Вами на Страшний суд неупередженого Господа нашого і будуть свідчити перед Ним проти Вас", — написав Кирило.

Нагадаємо, 15 грудня на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Єпіфанія предстоятелем Єдиної Помісної Православної Української церкви. Томос про автокефалію чекає новообраного предстоятеля у Стамбулі. Його передадуть 6 січня.

Синод Української Православної церкви Московського патріархату заборонив брати участь священикам в об’єднавчому соборі.

Голова РПЦ Кирило пригрозив Варфоломію "страшним судом" за Томос Україні

Новини по темі