Обирай пісні. Визначай переможця

Архієреї церков обрали Митрополита Єпіфанія предстоятелем Єдиної Помісної Православної Української церкви

15.12.2018 р., 17:45

На Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Єпіфанія предстоятелем Єдиної Помісної Православної Української церкви. 

Томос про автокефалію чекає новообраного предстоятеля у Стамбулі. Його передадуть 6 січня.

 

"Вітаю всіх зі створенням Української помісної православної церкви", — наголосив Петро Порошенко.

Глава держави, зауважив, що "сьогодні народилась нова об’єднана незалежна українська церква. Запам’ятайте цей день як священний день, день остаточного здобуття незалежності від Росії".

Президент додав, що "автокефалія — це частина нашої проєвропейської проукраїнської стратегії, яку ми послідовно втілюємо в життя майже протягом п’яти років". 

 

"Ми зуміли об’єднати три гілки православ’я в єдину православну помісну церкву. Ми всі повинні висловити щиру подяку Святійшому Вселенському Патріарху Варфоломію, а також нашому Президенту, а також Святійшому Патріарху Філарету, який допомагатиме нам розбудовувати нашу Єдину Помісну Православну церкву" — виголосив Митрополит Єпіфаній.

 

Нагадаємо, сьогодні відбувся Об’єднавчий собор, на якому вирішувались питання створення єдиної помісної православної української церкви, її статут та предстоятеля.

 

Детальніше — На Об’єднавчому соборі вирішуватимуть питання створення єдиної помісної православної української церкви, її статут та предстоятеля — кореспондент Захарченко

 

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що об'єднавчий архієрейський собор, на якому буде створена українська помісна церква, відбудеться 15 грудня.

29 листопада синод Вселенського патріархату схвалив текст Томосу про надання автокефалії українькій церкві.

Пізніше предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет розповів, скільки архієреїв візьмуть участь в об'єднавчому соборі. Водночас, як повідомлялося, синод Української Православної церкви Московського патріархату заборонив брати участь священикам в об’єднавчому соборі.

Довідка: Єпіфаній — 39-річний Митрополит Переяславський і Білоцерківський.

Єпіфаній родом з Буковини. Вивчав філософію в Афінах та богослов'я у Київ, має ступінь доктора богослов'я. Розпочав кар'єру на Рівненщині, де займався церковною журналістикою: був редактор інтернет-проекту "Рівне Православне" та членом редколегії церковно-релігійної газети "Духовна нива". Згодом завідував катетдрою філології в Київській духовній академії.

З 2008 року став секретарем Філарета, з цього періоду починається кар'єрний зріст Єпіфанія: у березні 2008 року стає намісником Видубицького монастиря, а вже в травні керує справами Київської Патріархії.

У 2009 році Філарет висвячує Єпіфанія у єпископи Вишгородські. Рішенням Архієрейського Собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року возведений в сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського та призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея. З 13 грудня 2017 року має титул митрополит Переяславський і Білоцерківський.

На фото: Митрополит Єпіфаній 

Архієреї церков обрали Митрополита Єпіфанія предстоятелем Єдиної Помісної Православної Української церкви

Новини по темі