Мобільний додаток

Московський патріархат зібрався на позачерговий синод через об'єднавчий собор

17.12.2018 р., 11:56

Українська православна церква Московського патріархату зібралася на позачерговий синод після об'єднавчого собору українських церков.

Про це повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП).

Згідно з інформацією відділу, в резиденції предстоятеля УПЦ (МП) на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври почався позачерговий синод з участю митрополитів Одеського та Ізраїльського Агафангела, Сімферопольського і Кримського Лазаря, Хустського і Виноградівського Марка, Донецького і Маріупольського Іларіона та інших ієрархів.

"Під час роботи засідання Священного Синоду УПЦ будуть розглянуті питання, пов'язані з викликами, які стоять зараз перед Українською православною церквою", — йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 15 грудня на об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Єпіфанія предстоятелем Єдиної Помісної Православної Української церкви.

Пізніше президент України Петро Порошенко на прес-конференції заявив, що під час телефонної розмови Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив, що Томос про автокефалію новоствореної Православної церкви України буде вручений 6 січня 2019 року.

Нагадаємо, синод Української Православної церкви Московського патріархату заборонив брати участь священикам в об’єднавчому соборі.

Предстоятель Єдиної Помісної Православної Української церкви Епіфаній заявив, що митрополит Онуфрій після об'єднавчого собору з канонічної точки зору буде ієрархом тільки Російської православної церкви.

Новини по темі