Мобільний додаток

Верховний суд відмовився відкривати справу про скасування законів про авто на єврономерах

12.12.2018 р., 14:39

Верховний суд відмовив у відкритті провадження у справі щодо оскарження законів про оподаткування та розмитнення ввезених авто.

Про це повідомляє прес-служба Верховного суду.

Як повідомляється, із позовом до суду звернулася громадська організація "Бюро добрих справ" до "президента України та Верховної Ради України про визнання протиправними дій ВРУ щодо прийняття у першому читанні та за основу законопроектів "Про внесення змін до податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" і "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України", визнання цих нормативно-правових актів незаконними та скасування їх".

Позивач стверджував, що законопроекти ухвалено з порушенням регламенту Верховної Ради, на думку громадської організації, президент мав накласти вето на вказані законопроекти, проте підписав їх.

Верховний суд дійшов висновку, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на спори про визнання протиправними дій чи бездіяльності, скасування законопроектів, якщо було порушено встановлену Конституцією процедуру їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада схвалила нову модель оподаткування авто з іноземною реєстрацією. Згідно із законом, вартість розмитнення авто визначатиметься залежно від базової ставки і двох коефіцієнтів  об'єму двигуна і віку авто.

Пікетувальники, які збиралися під Верховною Радою, залишились незадоволені ухваленим законом №8487 про оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів. Вони планують звернутись до президента України Петра Порошенка, щоб він ветував його.

21 листопада депутати відмовилися скасувати нові правила оподаткування авто з іноземною реєстрацією.

23 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон №8488 про розмитнення автомобілів на єврономерах і закон №8487 про оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів. За його словами, всі кошти від розмитнення автомобілів на європейських номерах підуть до Пенсійного фонду на покриття його дефіциту, на індексації пенсій, на виплати в першу чергу тим, хто отримує мінімальну пенсію.

Верховний суд відмовився відкривати справу про скасування законів про авто на єврономерах

Новини по темі