Мобільний додаток

Франція, Британія і ФРН залишаються з Іраном

9.05.2018 р., 09:26

Франція, Британія та ФРН залишаються відданими Іранській ядерній угоді попри вихід із неї США, оскільки вона має особливе значення для спільної безпеки.

Лідери цих країн закликають США уникати дій, які б перешкоджали подальшому використанню угоди, так само як Іран - стримано відреагувати на вихід США з угоди.

Про це йдеться у спільній заяві президента Франції Еммануеля Макрона, прем'єр-міністра Великої Британії Терези Май та канцлера ФРН Ангели Меркель, оприлюдненій після заяви президента США Дональда Трампа про вихід США з Іранської ядерної угоди, повідомляє МЗС Франції.

"З жалем і стурбованістю, ми, керівники Франції, Німеччини та Великої Британії, приймаємо до уваги рішення президента Трампа про вихід Сполучених Штатів Америки зі Спільного всеосяжного плану дій (JCPoA, Іранської ядерної угоди). Разом ми наголошуємо на нашій постійній прихильності JCPoA. Ця угода має особливе значення для нашої спільної безпеки", - йдеться у заяві.

Лідери трьох держав нагадують у спільній заяві й про те, що JCPoA була одноголосно схвалена Радою Безпеки Організації Об'єднаних Націй. Вони наголосили на тому, що Іран може й надалі користуватися перевагами від скасування санкцій, на які він може претендувати, якщо дотримуватиметься умов Іранської ядерної угоди.

Нагадаємо, президент США оголосив сьогодні про те, що США вийдуть зі Спільного всеосяжного плану дій (JCPOA, Іранської ядерної угоди) та про те, що він підписав розпорядження про поновлення санкцій проти Ірану. Дональд Трамп також заявив, що будь-яка країна, яка допомагатиме Ірану в реалізації ядерної програми, може потрапити під санкції США.

Франція, Британія і ФРН залишаються з Іраном

Новини по темі