Мобільний додаток

"Freedom House": в Україні згортаються демократичні процеси

11.04.2018 р., 09:50

Міжнародна неурядова організація "Дім Свободи" ("Freedom House") відзначає, що в Україні вперше з часів революції Гідності зареєстровано спад показників демократичних процесів.

Про це повідомляє Голос Америки, посилаючись на доповідь "Дому Свободи" під назвою "Країни у перехідному періоді 2018. Протистояння нелібералізму".

"Із продовженням керованого Росією конфлікту на Сході України, українські політики користуються почуттями патріотизму, щоб нападати на неурядові організації та журналістів, звинувачуючи їх у підриванні воєнних зусиль. Напади на громадянське суспільство і політичних опонентів підірвали рушійну силу процесу реформ в Україні", - зауважив директор проекту Нейт Шенкан.

Він наголосив, що хоча реформи щодо децентралізації тривають, інші ключові пріоритети, в тому числі заходи щодо боротьби з корупцією, - в глухому куті. Віконце можливостей для України не закрилося, але воно звузилося, зазначив експерт.

У 2018 році зареєстровано найбільший спад показників демократичних процесів за всю 23-річну історію дослідження становища в країнах у перехідному періоді. 19 із 29 країн, проаналізованих у доповіді "Дому Свободи", демонструють зниження рівня розвитку демократії.

Нагадаємо, доповідь "Країни в перехідному періоді" оприлюднюється щороку, починаючи з 1995 року. Звіт охоплює 29 посткомуністичних країн колишнього Радянського Союзу, а також Центральної, Східної Європи та Балкан.

"Freedom House": в Україні згортаються демократичні процеси

Новини по темі