Захист ліків від підробок та неможливість купувати їх по одному блістеру: новий проєкт закону про лікарські засоби

Захист ліків від підробок та неможливість купувати їх по одному блістеру: новий проєкт закону про лікарські засоби

Володимир Зеленський підписав проєкт нового закону України про лікарські засоби. Цей документ гармонізує українське законодавство, що регулює правовідносини у сфері лікарських засобів із нормативно-правовими актами ЄС. Також він запроваджує єдину термінологію та правила регулювання фармацевтичного ринку. Що це дасть українцям? Про це слухачам Українського радіо розповіла голова громадської організації "Ліки Контроль" Наталя Гуран.

0:00 0:00
10
1x

"Цей закон розширює можливості українців, тому що деякі реєстраційні процедури спрощені. Вони стають більш впорядкованими. Викреслені вимоги щодо обов'язкового надання клінічних і доклінічних досліджень, а це є якби копія від оригінального препарату. Компанія-виробник просто надає документи щодо біологічної еквівалентності цих препаратів. Що вони так само діють, як оригінал. 

Також для пацієнтів буде більше гарантій того, що вони куплять справжні ліки, тому що поняттям ідентифікаційного знаку буде упаковка лікарського засобу. Вже не буде відкривання упаковок, контрольний знак буде захищати цю упаковку. Не можна буде купити один блістер препарату. Можливо, виробники підуть назустріч покупцям і будуть робити менші упаковки. 

Запроваджуються чіткі правила реклами лікарських засобів. Вводяться обов'язкові обмеження щодо реклами різних дієтичних добавок. Бо ці добавки нічого не лікують. 

Регламентуються проведення клінічних і доклінічних випробувань. Це все законодавчо упорядковується. Все чітко прописано. Долученість України до цих випробувань є величезною можливістю для нас, для українців, бо це означає шанс на життя. Участь наших фахівців у таких дослідженнях підвищить їхню кваліфікацію. І ми можемо ініціювати розробку власних препаратів. Заохочуються виробники до того, аби проводити власні дослідження. Треба уважно вивчати підзаконні акти. 

Ми очікуємо найближчим часом упорядковану дистанційну торгівлю. і ідентифікацію кожної упаковки. Бо в умовах війни українці є незахищеними щодо появи на ринку підробок".

Фото: google.com.ua