З 17 травня українці зможуть безкоштовно перевірити свій рівень володіння державною мовою

З 17 травня українці зможуть безкоштовно перевірити свій рівень володіння державною мовою

Національна комісія зі стандартів державної мови перевірить завдання для проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Перевірка триватиме з 17 травня до 17 червня. Про безкоштовний тест з української мови, рівень його складності та доступність в ефірі Українського радіо розповідає Голова комісії зі стандартів державної мови Орися Демська.

Що таке іспит на рівень володіння державною мовою?

Закон про затвердження української мови державною визначає, що високопосадовці зобов'язані володіти українською мовою і застосовувати її під час виконання своїх службових обов'язків. Для того, щоб підтвердити рівень володіння українською мовою, необхідно мати державний сертифікат. Його можна отримати, склавши іспит на рівень володіння державною мовою. Такий іспит, згідно з законом, стартує з 16 липня 2021 року. Але Національна комісія зі стандартів державної мови, на яку покладено організацію проведення такого іспиту і видання відповідних сертифікатів, вирішила запустити тестування іспитової системи і надати можливість скласти такий іспит кожному, незалежно від посади. 

Про іспит

Іспит буде проходити на спеціальній комп'ютерній платформі і складатиметься із 3-х частин: тестів, тексту та усної комунікації. Оцінюватися іспит буде за верхньою межею складності, тобто робота з найбільшою кількістю правильних відповідей набере максимум балів. 

Про доступність іспиту 

До тестового складання такого іспиту зможе доєднатися кожен, хто зареєструється на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови, починаючи з 17 травня, безкоштовно і лише один раз. Після складання іспиту велике прохання: заповнити невелику форму із запитаннями, задля вдосконалення системи тестування. 

Фото: www.pexels.com