"Такі жарти під час війни на адресу окупованого міста неприпустимі": мер Скадовська Яковлєв

"Такі жарти під час війни на адресу окупованого міста неприпустимі": мер Скадовська Яковлєв

Образливі жарти на адресу частини українців ще й під час війни та міста, яка перебуває в окупації, є неприпустимими, заявив в ефірі Українського Радіо міський голова Скадовська Олександр Яковлєв, коментуючи скандальний виступ "Кварталу 95". За його словами, він отримав повідомлення як від скадовчан, які виїхали з міста, так і від тих, які перебувають в окупації, що такі жарти є неприємними та неправильними.

Міський голова додав, що чекає, коли представники 1+1, як було обіцяно, публічно вибачаться та виріжуть частину шоу зі сценою, в якій висміюються мешканці міста.

 

0:00 0:00
10
1x

Фото: скрин шоу "Квартал 95"

Нещодавно гумористичне шоу “Квартал 95” зробило номер, в якому образило й мешканців Скадовська, й переселенців загалом. Яке ваше та мешканців Скадовська ставлення до цього?

Номер вийшов дуже образливий та обурив не тільки скадовчан, але й всіх українців, адже висміюються українці, які не вміють говорити. Більше того, все це придумано, бо ніхто так, як показали в номері, не розмовляє. Все це було штучно накручено й таким чином можна з будь-кого зробити "смішного" або недалекого персонажа, якою показали дівчину зі Скадовська. 

Я отримав багато повідомлень: і від скадовчан, які за межами, і від скадовчан, які зараз в окупації, що відео є неприємним і неправильним. Звернувся до авторів та режисерів каналу й запропонував їм вибачитися. Вибачення, які були, я б вибаченнями не назвав: більше схоже на виправдання, а друге — взагалі не зрозуміло про що. Тож чекаю, що 1+1 вибачиться та видалити із запису концерту фрагмент. Побачимо, чи станеться те, що було обіцяно, і сподіваюся, що хтось зробить висновки і таких сценок більше не буде. Наразі ж такі сценки з’являються регулярно, дуже багато хто пам’ятає їхні попередні недобрі жарти. Це неприпустимо, тим паче під час війни та на адресу окупованого міста. 

Пане Олександре, яким, на вашу думку, має бути вибачення? Як хоча б мінімально заспокоїти, адже це дуже складна тема?

Якщо є публічний номер, то має бути й публічне вибачення. Це має бути саме від організаторів, адже саме вони це випускали в ефір. В мене немає очікувань, як це має бути. Все має бути в межах розумного.

Як ми можемо зараз підтримати мешканців Скадовська, які зараз перебувають в окупації, аби вони відчули, що вони разом з нами?

Навіть флешмоб #СкадовськЦеУкраїни та #СкадовськГоворитьУкраїнською вже є підтримкою людям, які в окупації. Місцеві кажуть, що це дуже цінують і це правильно, що заговорити про український Скадовськ. 

Ті, хто мають близьких родичів там, — контактуйте, продовжуйте підтримувати морально. Моральна та психологічна підтримка сьогодні — головне.