Мобільний додаток

Перспективи запровадження COVID-паспортів:"за" та "проти"

26.02.2021 р., 10:00

Про світову практику запровадження COVID-паспортів та чи порушує такий документ права людини в ефірі Українського радіо розповідає адвокатка і правозахисниця Олена Карнаух-Голодняк.

В усі регіони України вже доставлена вакцина від ковід-19. Процес вакцинації набирає обертів і тут стає актуальним питання, як фіксувати тих, хто вже отримав щеплення. В Україні має запрацювати спеціальний реєстр, а в світі вже не перший місяць обговорюють запровадження так званих ковід-паспортів. Тут думки розійшлися. Прихильники ідеї стверджують, що тільки так вдасться активізувати туристичне і ділове життя світу. А противники стверджують, що це порушує права людини. Однак попри суперечки в Євросоюзі домовилися про розробку паспортів вакцинації від коронавірусу. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що єдиний паспорт ЄС про вакцинацію буде розроблений до літа.

Олена Карнаух-Голодняк пояснює, чи порушує такий паспорт права людини: "Тут аналогія з дитячими садками і школами, коли виникає питання, чи можна допускати дітей без обов’язкових щеплень до навчальних закладів. Вимоги до обов’язкових щеплень є і в українському законодавстві, і в інших країнах. Але це вже перевірені вакцини, якими роками щеплюють від хвороб. Права людини порушуватимуться у випадку, якщо до приміщення заборонено заходити без відповідного щеплення, а до нього увійде особа, яка може бути носієм певної небезпечної хвороби. Це питання до того, що це буде не стільки медична проблема, скільки соціальна. Ще кілька років люди боятимуться вакцинуватися і стверджуватимуть, що це соціальне розділення людей".

Слід зазначити, що Ізраїль є одним із лідерів вакцинації у світі. На сьогодні майже половина дорослого населення вже отримала щеплення двома дозами. Крім того, в країні ввели перепустки для тих, хто перехворів на коронавірус або отримав вакцину.

Фото: Укрінформ

 

Перспективи запровадження COVID-паспортів:"за" та "проти"

Новини по темі