Рябчин прокоментував своє звільнення з посади заступника міністра енергетики

Рябчин прокоментував своє звільнення з посади заступника міністра енергетики

27 травня Кабінет міністрів звільнив Олексія Рябчина з посади заступника міністра енергетики та охорони навколишнього середовища, який координував питання енергоефективності. В. о. міністра енергетики Ольга Буславець назвала причиною звільнення "низьку результативність". За словами керівниці Міненерго, "інша людина буде ефективнішою для рішення поставлених завдань". Заступник міністра енергетики та захисту довкілля України Олексій Рябчин в ефірі Українського радіо прокоментував своє звільнення з посади.

0:00 0:00
10
1x

"Сьогодні мій останній робочий день. Я зараз передаю справи. Тому що по-державницьки треба, щоб ті речі, які я з командою започаткував, були продовжені. Але, дійсно, мені незрозуміла ситуація, коли мені два тижні тому пропонують посаду заступника по євроінтеграції і енергоефективності. Потім пропонують нову посаду заступника міністра з цифрової трансформації, щоб також продовжити напрямок по енергоефективності, мовляв, "Ви справляєтесь з боротьбою з коронавірусом, і наука ─ це Ваша тематика". Тобто мені пропонують посади і кажуть, що все добре. А потім я дізнаюся від знайомих колег-депутатів, що мене подають на звільнення. Причому від самого початку я міністру казав, що якщо мене не бачать у команді, якщо є питання і ви хочете привести когось іншого, то жодних питань ─ я напишу заяву. Дасте мені декілька днів передати справи і я піду", ─ зазначив Олексій Рябчин.

Рябчин зауважив, що під час своєї професійної діяльності йому не надходили зауваження від народних обранців щодо ефективності його роботи

"Працювати заступником міністра ─ це дуже складна робота. Навіть маючи 15 років фаху в енергоефективності. Я написав дисертацію, навчався у закордонному ВИШі, був п’ять років головою енергоефективності і енергозбереження відповідного підкомітету Верховної Ради. У моєму співавторстві більш ніж 30 законопроектів. Ми запустили Фонд енергоефективності. І зараз не дуже часто буває, коли ти імплементуєш у виконавчій владі ті закони, які ти сам написав у Раді. Я знаю ці закони напам’ять і якраз ми їх імплементовували. І дуже дивно, що жодного застереження до свого професіоналізму з боку народних депутатів як опозиції, так і коаліції не надходило. Навпаки, була дуже крута і продуктивна робота", ─ сказав він.

Протягом останніх трьох місяців Рябчин займався питаннями вугілля та коронавірусною ситуацією, і вважає, що діяльність у цьому напрямку була ефективною.

"Дійсно, було дуже важко координувати ще і вугілля, коли повинен бути окремий заступник. Але не було жодної людини, тому що попередній уряд було звільнено. І мені треба було зробити державницьку справу. Я пишаюся тим, що жодна людина в міністерстві не захворіла на коронавірус. Ми перевели всіх на дистанційний режим, встановили всім електронні засоби зв’язку, налаштували систему збору інформації, контролювали підприємства. В енергоефективності у нас нарешті було створено у березні директорат. Де-факто п’ять місяців пішло на те, щоб започаткувати цей новий напрямок. Бо коли я прийшов у жовтні у міністерстві, не було жодної людини, яка займається ним напрямком у міністерстві. Тобто з нуля ми бюрократично все прийшли, почали набирати людей, які фахово працювали", ─ прокоментував він.

"Я завжди працював на Україну, відстоював національні інтереси. І буду займатися тим, щоби Україна не постраждала від екологічного протекціонізму, який може бути. Буду боротися зі зміною клімату, розвивати енергоефективність, електромобілі ─ все те, що для нас є майбутнім", ─ підсумував Олексій Рябчин.

Фото: facebook.com/alexrbchn