war

Відповіді на 7 найпоширеніших запитань щодо онлайн навчання школярів

3.04.2020 р., 21:37

У понеділок 6-го квітня з 10-ї ранку ряд українських телеканалів буде транслювати уроки для учнів 5-х – 11-х класів. Даний процес розрахований на досить тривалий час, поки не завершиться карантин, розповідає директор українського Інституту розвитку освіти Вадим Карандій. За його словами, телеформат більш зручний, бо дав можливість розширити аудиторію. В етері Українського радіо Карандій відповів на основні питання, які ставлять учні, вчителі й батьки щодо оналайн освіти.

1) Які канали транслюватимуть уроки для яких класів?

Цей проєкт має назву "Українська школа онлайн". Уроки за чітким розкладом транслюватимуть Ютуб канали міністерства освіти та наступні телеканали:

 ● "Плюс Плюс" та "112 Україна" (5 класи),

 ● ZOOM та News One (6 класи),

 ● ZIK (7 класи),

 ● Індиго та УНІАН (8 класи),

 ● "Рада" та UA: Культура (9 класи),

 ● UA: ПЕРШИЙ (10 класи),

 ● М1 (11 класи).

До навчань залучатимуть зірок, які виконуватимуть практичні завдання та досліди.

2) Чи обов’язкові ці уроки?

Це не є самодостатньою системою навчання, а це є певними елементами, які можуть бути. Це додаткові заходи на підтримку організації навчання, у підтримку вчителів, які не змогли організувати навчання своїх учнів. Наразі вони рекомендовані та є частиною освітнього процесу.

5) Хто перевірятиме домашні завдання?

Відпрацювання навичок та вмінь – це безпосередньо взаємодія між учнями та їхніми вчителями. Кожен учитель організовує зі своїми учнями цю роботу самостійно. Перелік рекомендованих завдань, які треба відпрацювати, у цих відеоуроках буде. Він буде зазначений у першому коментарі на Ютуб каналі Міністерства освіти під уроком. Там же будуть електронні версії найпоширеніших в Україні підручників.

Приклад уроку англійської мови для 5-го класу ЗСШ

6) Чи допоможе це при підготовці до ЗНО?

Ті форми, які зараз пропонуються, вони нівелюють проблеми, які створені в результаті карантинних заходів. Навіть із практики минулих років є багато прикладів учнів, які до ЗНО готувалися абсолютно самостійно, незалежно від того як працював їхній заклад, вчитель і таке інше. Тобто, практики є достатньо. Я думаю, що за тих умов, які на даний момент склалися, умови підготовки до ЗНО приблизно є однаковими. Але, давайте не забувати про те, що термін проведення зовнішнього незалежного оцінювання буде зміщений. Мабуть, буде певний час по завершенню карантину, під час якого уже можна в контакті під час безпосереднього спілкування відпрацювати певні теми й навички, які необхідні для ЗНО.

У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

7) Які наслідки та збитки в результаті пандемії в освіті?

У міністерстві освіти продовжили проведення періоду навчального року. Також є рекомендації щодо повернення повторення окремих тем за цей навчальний рік на початку наступного. Але це все націлене на коротку перспективу, і багато буде залежати від виконавців цих заходів. Зараз стратегічно треба задуматися і починати розвивати технології, навички та компетентності всіх учасників навчального процесу, щоб надалі можна було запобігати подібним наслідкам. Треба формувати у випускників необхідні навички пристосовуватися, жити й навчатися в таких умовах, які склалися сьогодні. Те ж саме стосується й професійних навичок педагогічних працівників. Розвивати засоби комунікації й розвивати їх у навчальному процесі, а також засоби навчання, які при цьому можуть застосовуватися. Це потребує більше часу і вкладень, але ці процеси започатковані кілька років тому, а ці карантинні заходи будуть як каталізатори їхнього пришвидшення.

Нагадаємо, в Україні, за рішенням Кабінету міністрів, до 24-го квітня діє карантин і режим надзвичайної ситуації.

фото - Shutterstock  

Відповіді на 7 найпоширеніших запитань щодо онлайн навчання школярів

Новини по темі