І чужого навчайтесь, і свого не цурайтесь. Директорка Української паризької школи про українців за кордоном

1.03.2021 р., 17:50
І чужого навчайтесь, і свого не цурайтесь. Директорка Української паризької школи про українців за кордоном

Як живе український альянс за кордоном, про навчання дітей українців за межами нашої держави в ефірі Українського радіо розповідає засновниця Міжнародної української школи в Парижі Олена Внуковська.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Про Міжнародну українську школу та її випускників 

У червні 2020 року ми видали буклет до 15-ї річниці заснування Української школи в Парижі. У нас є ще школа-пансіон і мистецька резиденція. Головне надбання — це те, що завдяки Міжнародній українській школі, яка знаходиться за адресою Кловський узвіз,8, у 13 країнах Європи 3,5 тисячі дітей, які здобувають державну українську освіту, а потім вступають у ВНЗ України. Це дійсно надбання, адже українців багато не лише у Франції, а й у Португалії, Іспанії, Греції, Литві. І начебто здається, що Литва  — це наша пострадянська країна, але ж не все так просто, діти змушені ходити в гімназію ім.Пушкіна, а не треба, адже завдяки Міжнародній українській школи вони в онлайн-форматі вчаються в парижській школі. Моє завдання полягає у тому, щоб відновити атестацію у школі, бо у 2020 році вона відбувалася офлайн. 26 грудня посол України у Франції Вадим Омельченко вручив дипломи, які були надіслані дипломатичною поштою, нашим дітям у Парижі, які пройшли державну атестацію. Україна сприяє тому, щоб діти з-за кордону вступали в українські ВНЗ, якщо вони заздалегідь підготують ці документи. 

Читати далі:Школа vs ВУЗ: що змінить збільшення ролі шкільного атестата? Розповідає експерт 

Про якість навчання в онлайн-форматі

Всі приватні французькі школи працюють у цьому форматі. Навчальний процес змінився, модифікувався. Пауза відбулася лише у період з початку березня і до травня. Ми не розуміли як влаштувати навчання, харчування. Наша школа українська, але ми працюємо за статутом французьких навчальних закладів, тому так само витримали цю паузу. Ми відновили навчання офлайн і зберегли школу. Зі 100 учнів у нас залишилося 22. Адже й батьки не розуміли чи залишатися їм у Франції, чи повертатися в Україну. Завдяки тому, що Міжнародна українська школа дуже правильно і грамотно спланувала свою роботу, діти залишилися. До нас не приїхали в літню школу українські діти, але паризькі були з нами. Ми працювали вересень-жовтень, та через те, що наша школа позашкільна, тобто діти ходять у звичайну з понеділка до п’ятниці, а до нас приходять у суботу, з листопада ми знову в онлайні, хоча нам шкода. Свою роботу ми організували, вчителі працюють у групах в онлайні, вся субота присвячена освіті. Проте здавати атестацію Києву в онлайні заважко. З різних причин: через проблеми зі зв'язком, тому, що не вистачає методистів. 

Читати далі: Дистанційна освіта: чи може вона замінити очну форму, і як проконтролювати якість? 

Як Ален Делон пов’язаний з Міжнародною українською школою 

Жодна освіта неможлива без культури. Так трапилося, що Україна придбала заклад для консульських потреб у Парижі, який колись належав Ліні Кавальєрі, відомій італійській співачці. Після Другої Світової війни будівля прийшла у занепад, з часом Ален Делон за свої перші гонорари викупив цю руїну, вона належала йому 10 років, а потім її у нього перекупили. Зараз це вже мільйона спадщина, яка належить державі Україна. 19 років там знаходиться Культурний центр. Нас як школу теж поважали і дозволяли там бути. Я дітям кажу, що вони перетинають поріг і знаходяться на українській землі. І запитую чи вони навчилися читати, щоб розуміти, що знаходяться в культурно-інформаційному центрі при Посольстві України. 

Фото: www.facebook.com/UkrainskaSkolaStVolodymyr