“Влада зрозуміла, що треба співпрацювати з громадянським суспільством” — Наталія Чорногуб

“Влада зрозуміла, що треба співпрацювати з громадянським суспільством” —  Наталія Чорногуб

У світі відзначають Міжнародний день волонтера. Волонтерство — це безкорислива діяльність на суспільне благо. Голова правління та упорядниця парку “Наталка”, що у Києві, Наталія Чорногуб і ефірі Радіо Промінь розповіла, як змінився громадський рух, що особисто їй дає волонтерська діяльність та про шлях волонтера від ідеї до її втілення.

Громадська діяльність рятує від депресивних проявів, розповідає волонтерка, голова правління парку “Наталка” Наталія Чорногуб. “Після Майдану у нас у всіх відбувся всплеск громадської активності. Кожен із нас хотів чимось допомогти країні, якось зробити порядок, зробити мир в кінці-кінців. Як тільки починалася з командою займатися парком “Наталка”, була така велика демотивація: нерозуміння — як створити класний простір, як домовитися з владою, як заохотити мешканців, щоб їм було цікаво. І коли ми сильно занурилися в процес утворення парку-мрії, у нас не те, що депресія пропала, у нас взагалі не було часу про неї думати. І з’явився новий поштовх, що ти можеш запалити ідеєю людей”, — розповідає Наталка.

Наталка згадує як у неї з’явилася іде зробити парк “Наталка”. “Я йшла тою місциною, тоді ще як такого парку не було, валялися шприци, сміття. І я якось подумала: “таке розкішне місце і така занедбана територія. Чому б тут не зробити парк?” І мене, як струмом вдарило. А вже потім з’явився страх, як залучати людей, де брати гроші”, — каже Наталія. Але, на думку Наталії, є й зворотна сторона волонтерства — і через неї воно потроху втрачає свою суть. “Зараз зареєстровано багато громадських об’єднань, частина діє і має результат, а частину використовують у своїх цілях політики або якісь асоціації. Тобто, волонтерство втрачає суть, бо громадський діяч за визначенням — це людина, яка безкоштовно віддає свій час, свою енергію, свої знання задля того, щоб створити суспільно важливий проект. Зараз, зокрема, і за донорські кошти почало багато волонтерських організацій з’являтися. І влада почала розуміти, наскільки важливо співпрацювати з громадянським суспільством, що ми не надокучливі мухи, які приходимо і щось просимо. А ми, навпаки, разом із владою можемо працювати, можемо впливати на прийняття рішень”, — говорить Наталія Чорногуб.

Фото: facebook.com/parknatalka