Обирай пісні. Визначай переможця

Як змінюється ситуація з робітничими професіями на ринку праці – розповідає фахівець Центру зайнятості

3.12.2019 р., 18:35

Робітничі професії в Україні не є престижними, проте ситуація в цій сфері змінюється, адже саме ці категорії є найбільш затребуваними серед роботодавців. Про те, як обрати професію та чим середньостатистичній людині, яка шукає роботу, може допомогти Центр зайнятості Радіо Промінь розповіла начальниця управління надання послуг населенню департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Інна Бондіні.

"Наше управління займається тим, що надає послуги і населенню, і роботодавцям: для роботодавців ми укомплектовуємо їхні вакансії, а для населення ми маємо багато різних програм. Йдеться про те, що ми шукаємо роботу для населення, вчимо, як її шукати, як написати резюме, як підготуватися до співбесіди з роботодавцем. Якщо необхідно змінити професію, ми підкажемо, в якому напрямку рухатися", – розповіла Інна Бондіні.

За її словами, державні центри зайнятості користуються новітніми електронними сервісами, тому й необов’язково приходити, щоб стати в чергу: "Можна зайти на сайт, зареєструватись в електронній черзі і прийти в той час, на який ви записані. Тим паче, прийти можна в будь-який центр зайнятості, який зручно, незалежно від  реєстрації".

Щодо того, які професії є найбільш популярними серед роботодавців, фахівчиня зазначила: "Зараз за затребуваністю праці найпопулярнішими є робітничі професії: водії, будівельники, інженери. Проте, на жаль, за такі професії без кваліфікації чи за умови низької кваліфікації дають не дуже високі зарплати. Якщо пропонують високу зарплату, то має бути й висока кваліфікація: розрядність, досвід роботи, додаткові знання. Якщо говорити про молодих людей, то навряд чи після навчального закладу буде і шалений досвід роботи, і висока кваліфікація".

Представниця Центру зайнятості зауважила, що робітничі професії не мають престижу, хоча на сьогоднішній день новітні технології розвиваються, а роботодавці, зокрема й українські, намагаються свої технології оновлювати.

"І ті іноземні компанії, які заходять в Україну, і ставлять технологічні лінії, створюють нові робочі місця – це космос. А якщо хочеться роботу, де треба сидіти за столом і перебирати папери, то треба зважати, що  претендентів на місце буде 10-15 осіб, будуть додаткові вимоги, знання, можливо досвід. На слюсаря чи токаря теж треба досвід, освіта й кваліфікація, але, зважаючи на те, що зараз дуже мало гарних слюсарів, то роботодавці часто погоджуються брати молодих людей, вчити їх і безпосередньо вирощувати на робочому місці на своєму обладнанні", – наголосила Інна Бондіні.

Тим паче, зазначила фахівчиня, останнім часом ситуація з робітничими професіями змінюється і цьому сприяють в першу чергу роботодавці: "В них відкрилися очі на те, що люди виїжджають закордон мільйонами, зокрема й молодь. І кадровий голод за робітничими професіями, який відчули роботодавці, спонукав їх думати, що робити і як змінити ситуацію. І на першу роль вийшла профорієнтація. Ми часто допомагаємо роботодавцям тим, що організовуємо професіографічні екскурсії, коли можна подивитись на те чи інше підприємство, умови праці, познайомитися з професією на практиці. Такі заходи ми влаштовуємо як для учнів, студентів, так і для дорослих людей, які перебувають на обліку та отримують наші послуги".

"Зараз в Україні зафіксовано понад 800 тисяч безробітних, а Центр зайнятості пропонує біля 1200000 вакансій. Тобто вакансій більше, ніж людей. Проте, звісно, дисбаланс є в тому, що вакансії оголошені зазвичай серед робітничих професій, а люди, які перебувають на обліку, особливо у великих містах – це особи з вищою освітою, які претендують на інші професії", – зауважила Інна Бондіні.

ФОТО: svyat.kyivcity.gov.ua

Як змінюється ситуація з робітничими професіями на ринку праці – розповідає фахівець Центру зайнятості

Новини по темі