Мобільний додаток

Чому економіка України зростає – пояснює експерт Гліб Вишлінський

27.08.2019 р., 14:38

У другому кварталі 2019 року ВВП України зріс на 4,6%. Для багатьох економістів такі показники стали несподіванкою. Чому так сталося, пояснив Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.

Гліб Вишлінський пояснив, що однією з причин того, що економісти не спрогнозували стрімкий ріст ВВП у другому кварталі є те, що у щомісячній статистиці Держслужби статистики немає даних за всіма секторами економіки.

"Зокрема, ми не бачимо освіту, держуправління, охорону здоров’я, фінансовий сектор. Ми не бачимо багато операцій, які є значною частиною нашого життя, – зазначив експерт. – В окремих секторах було швидке зростання, яке спостерігається уже протягом кількох років. Зокрема, це роздрібна торгівля, будівництво, аграрний сектор. Але упродовж першого півріччя, ми бачили досить слабкі показники в промисловості, яка коливалася від слабкого падіння до слабкого зростання. Відповідно, відчуття того, що це широке зростання, яке відбувається одночасно в усіх секторах економіки, не було".

На думку експерта, на зростання економіки у другому кварталі цього року вплинули сезонно-погодні процеси.

"Те, що ми побачили у другому кварталі – це були елементи сезонно-погодних речей. У цьому році Україна раніше почала збирання зернових. Вже у червні почали збирати врожай, відповідно, це зробило свій внесок у зростання економіки. А минулого року його почали збирати пізніше, технічно у третьому кварталі", – наголосив експерт.

Читайте також — Екс-міністр Павло Шеремета: до кінця року інфляція не ростиме, але на її зміни впливатимуть публічні заяви

Також, на думку Гліба Вишлінського, підвалини для економічного зростання були закладені і діями попередньої влади.

"Ключовим досягненням попередньої влади було встановлення макроекономічної та фінансової стабільності. Ми бачимо стійкість обмінного курсу і контрольовану інфляцію вже протягом 4 років. Відповідно, це заклало хороші підвалини для економічного зростання", – вважає економіст.

Нагадаємо, у другому кварталі цього року зростання ВВП України становить 4,6% порівняно з аналогічним періодом у 2018 році.

Фото - facebook.com/hlib.vyshlinsky

Чому економіка України зростає – пояснює експерт Гліб Вишлінський

Новини по темі