Мобільний додаток

Як працює система прийняття рішень у Кремлі — розповідає екс-керівник розвідки

23.08.2019 р., 20:55

Як ухвалюються рішення в Кремлі? Де знаходиться "мозковий центр" Російської Федерації? У студії Українського радіо пояснює Віктор Гвоздь, президент Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень "Борисфен Інтел", доктор військових наук, керівник воєнної розвідки з 2008 по 2010 рік, голова Служби зовнішньої розвідки з 2014 по 2016 рік.

Віктор Гвоздь запевняє, що твердження, ніби у Кремлі одноосібно все вирішує Володимир Путін, є не зовсім правильним. 

"Я скажу, що рішення приймаються в Росії колективно. Можна сказати, є так званий "колективний Путін". Я би ще сказав, Путін — це персоніфікована назва, і він фактично персоніфікує цей режим, який на сьогоднішній день існує там. Рішення приймаються, звісно, не тільки ним одним, але і тими помічниками, які працюють навколо нього", — говорить експерт. 

Як працює система прийняття рішень у Кремлі? За словами аналітика, у РФ існує політбюро, існують кандидати в політбюро, існує ЦК, і далі існують бійці. 

"А народ, як джерело влади, уже отримує те, що йому потрібно отримувати. Тим більше, пропаганда. Телебачення настільки промиває, що він буде виконувати все інше. Тому, звісно, що приймаються рішення колективно тими людьми, які поставлені на той чи інший напрямок", — говорить Віктор Гвоздь. 

Більшість цих місць, за його словами, є найближчими соратниками Путіна. 

"Якщо взяти образно  це політбюро, то там можна образно побачити ту чи іншу фігуру, яка відповідає за той чи інший напрям. Наприклад, Медведєв — це соратник Путіна. Коли він став президентом йому керівником апарату поставили Наришкіна, який вчився разом з Путіним в академії ФСБ, і він його поставив, щоб той спостерігав, щоб Медвєдєв там не зробив ніяких таких рухів", — наводить приклад експерт.

Новини по темі