Мобільний додаток

Причиною псевдозамінувань є незадовільна робота правоохоронних органів — юрист

19.06.2019 р., 09:59

Причиною псевдозамінувань є незадовільна робота правоохоронних органів, переконана юрист, адвокат Лариса Криворучко. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" вона прокоментувала масову хвилю повідомлень про замінування в Україні.

Ведучі:

Дмитро Хоркін, Тамара Гусейнова

"Ситуація щодо псевномінувань стає важкою у нашій країні. За даними правоохоронців, якщо у 2012-2013 роках до поліції надходило близько 200 викликів впродовж року, у 2014-2016 роках — 800 повідомлень, то у 2018-2019 роках майже щодня щось мінують. І це вже не тільки заклади навчання, коли намагаються зірвати навчальний процес, чи суди чи правоохоронні органи. Це вже й дитячі садки, гіпермаркети, торговельльні центри та навіть медичні заклади", — зазначила Лариса Криворучко.

Юрист зауважила, що за замінування передбачена кримінальна відповідальність передбачена у вигляді позбавлення волі на строк 2-6 років. Якщо такі мінування призвели до тяжких наслідків, то порушникам загрожує 4-8 років ув’язнення. За це відповідає 259 стаття Кримінального кодексу.

Криворучко вважає, що причиною псевдозамінувань є незадовільна робота правоохоронних органів.

"Окрім того, за даними правоохоронців, у 2018 році вручено лише 69 повідомлень про підозри, і тільки є деякі вироки. Чому так стається? Я вважаю, що це незадовільна робота правоохоронних органів, тому що з кожним роком таких анонімних повідомлень дуже велика кількість, розкриття дуже маленьке, а псевдомінери не притягаються до кримінальної відповідальності", — сказала вона.

Прослухати повну версію.

На фото — замінування медзакладів у Рівному, UA: Рівне 

Причиною псевдозамінувань є незадовільна робота правоохоронних органів — юрист

Новини по темі