war

Кабмін затвердив нову редакцію правопису української мови

24.05.2019 р., 14:38

22 травня на засіданні Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію українського правопису.

Про це повідомляє "Укрінформ".

“З метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм Кабінет міністрівпостановляє погодитися з пропозицією Міністерства освіти та науки та Національної академії наук України щодо схвалення Українського правопису в новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису”, — йдеться у документі.

Постановою також визначено, що пункт 1 постанови Кабміну від 1992 року щодо українського правопису втратив чинність.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що нова редакція українського правопису розроблена на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що на були поширення в різних сферах суспільного, наукового й культурного життя.

Ознайомитися з проектом українського правопису можна за посиланням.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної"У ньому зазначено, що єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська. У документі  також визначено коло осіб, зобов'язаних вільно володіти державною мовою.

25 квітня закон було схвалено в другому читанні більшістю у Верховній Раді (278 голосів). На підтримку цього законопроекту висловилися низка українських мистецьких та громадських діячів, а також активні учасники громадянського суспільства. Під стінами парламенту з самого ранку розпочався мітинг на підтримку законопроекту.

Новини по темі