Мобільний додаток

Березюк про схвалення закону щодо державної мови: буде непросто

25.04.2019 р., 08:34

Сьогодні в парламенті очікується ухвалення закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної".  Голова парламентської фракції політичної партії "Об’єднання "Самопоміч" Олег Березюк прогнозує, що прийняття цього закону парламенту дасться тяжко, адже, є велика протидія з боку опозиційних сил. Про це він розповів в ефірі програми "Сьогодні. Зранку" на Українському радіо.

 

Ведучий:

Володимир Лукін

 

Олег Березюк стверджує, що фракція, яку він представляє, підтримає законопроект, але загалом буде досить великий опір.

"Буде непросто, тому що розгорнулася безпрецедентна акція дезінформації і дискредитації. Те, що говорять представники Опозиційного блоку, — це абсолютна брехня. Хочу сказати людям: закон України про мову є по великому рахунку законом на виконання Конституції, там записано, що українська мова є державною мовою, а цей закон описує, як вона буде функціонувати. Інші мови цей закон жодним чином не зачіпає", — вважає Олег Березюк.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". У ньому зазначено, що єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська. У документі  також буде визначено коло осіб, зобов'язаних вільно володіти державною мовою.

12 березня Верховна Рада розпочала розгляд законопроекту у другому читанні. Розгляд триває й досі.

Слухайте ранковий ефір за посиланням.  

 

Фото: Портал мовної політики
 Березюк про схвалення закону щодо державної мови: буде непросто

Новини по темі