Мобільний додаток

НАБУ почало розслідувати можливі розкрадання при закупівлях в армії

27.02.2019 р., 15:58

Національне антикорупційне бюро України розпочало досудове розслідування можливого заволодіння коштами оборонних підприємств групою посадовців.

Про це НАБУ повідомляє на сторінці Facebook.

Відзначається, що частина подій, описаних в розслідуванні журналістки Bihus.Info Лесі Іванової про незаконні схеми при закупівлях в армії, вже досліджується.

"За результатами аналізу відомостей, викладених в журналістському розслідуванні Lesya Ivanova, про факти корупції в оборонній сфері встановлено, що частина описаних подій вже досліджується в межах досудових розслідувань, що здійснюють детективи НАБУ", — йдеться у повідомленні.

Щодо інших фактів можливого заволодіння грошовими коштами державних підприємств та державного бюджету України, вчиненого організованою групою в особливо великих розмірах, 26 лютого детективи НАБУ внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочали досудове розслідування за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою).

Раніше прес-служба повідомляла, що підприємства, про які йдеться в матеріалі, вже є об'єктами розслідувань НАБУ. Загалом детективи розслідують корупцію на близько 15 підприємствах оборонно-промислового комплексу в межах декількох десятків кримінальних проваджень.

Також у НАБУ пояснили, що розслідування корупційних схем в оборонній сфері складні і мають свою специфіку, яка відрізняє їх від решти корупційних злочинів:
— часто закупівлі товарів здійснюються за закритими процедурами, без проведення конкурентних торгів, за відсутності чітко встановленої процедури визначення ціни закупівлі та переможця;
— частина документів, у тому числі тих, які можуть бути доказами, мають гриф секретності;
— відсутній ринок товарів військового та подвійного призначення, що ускладнює проведення товарознавчої експертизи, визначення ринкової ціни, на підставі якої можна стверджувати про збитки, завдані корупційними схемами;
— з’ясування обставин вчинення злочину потребує отримання інформації з-за кордону, що триває від півроку і більше.

Нагадаємо, 25 лютого журналісти bihus.info оприлюднили розслідування, в якому йдеться, що нібито Ігор Гладковський, син першого заступника голови Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн, а може бути і вдвічі більшим.

Фото прес-служби Укроборонпрому

НАБУ почало розслідувати можливі розкрадання при закупівлях в армії

Новини по темі