Мобільний додаток

У Держпраці назвали причину загибелі гірників на шахті "Ювілейна"

19.02.2019 р., 11:42

У Державній службі з питань праці офіційно назвали причину загибелі двох гірників на шахті "Ювілейна" — "отруєння вуглекислим газом".

Про це повідомляє Суспільне.

За результатами проб повітря у гірничому забої, де працювали загиблі гірники, був підвищений рівень вуглекислого газу.

Нагадаємо, нещасний випадок на шахті "Ювілейна" у Кривому Розі (Дніпропетровщина) стався 13 лютого. На глибині 1396 метрів знайшли двох гірників без ознак життя.  Їх тіла підняли на поверхню гірничорятувальники — це гірничий майстер 1984-го та прохідник 1981-го  року народження. У родинах загиблих гірників залишилися четверо неповнолітніх дітей.

Шахта "Ювілейна" входить до складу рудника "Суха Балка" компанії DCH. Вона спеціалізується на видобутку залізної руди підземним способом. Загалом на руднику працює близько 3,5 тисяч людей.

За фактом загибелі гірників, відкрито кримінальне провадження за статтею "порушення правил безпеки". Як повідомили у відділі комунікації ГУ НП у Дніпропетровській області, в ході з’ясування обставин смерті робітників шахти кримінальне провадження було перекваліфіковано з ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (нещасний випадок) на ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).

Як повідомлялося, 11 січня у Павлограді Дніпропетровської області на шахті імені Героїв космосу сталася пожежа на шахті — там стався спалах метану на горизонті 370 метрів, внаслідок чого постраждали п'ятеро гірників. Після вибуху рятувальники підняли на поверхню 182 гірників.

Фото з міського сайту Кривого Рогу

У Держпраці назвали причину загибелі гірників на шахті "Ювілейна"

Новини по темі