Мобільний додаток

Януковича засудили до 13 років ув'язнення

24.01.2019 р., 17:23

Головуючий суддя Оболонського районного суду Києва Владислав Дев'ятко оголосив вирок у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича — покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

Януковича суд визнав винним у державній зраді і посібництві у веденні агресивної війни. Водночас, суд відхилив статтю про посібництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України.

Під час засідання суд встановив, що Янукович 1 березня 2014 року, перебуваючи на території Росії, діяв умисно з метою сприяння Росії і її представників у порушенні суверенітету України.

"Сподіваючись отримати преференції від представників влади Росії для подальшого тривалого проживання на території цієї країни та уникнути кримінальної відповідальності в Україні для створення уявлення про легітимність дій представників влади і службових осіб збройних сил РФ, надання видимості законності вторгнення та окупації підрозділами ЗС РФ території України, а саме півострова Крим, усвідомлюючи явну протиправність своїх дій, Янукович звернувся з письмовою заявою до президента РФ Путіна з проханням використати збройні сили на території України. Цим він надав іноземній державі допомогу у проведенні підривної діяльності проти України", — зазначив Дев'ятко.

У ході судового засідання також було зачитано інформацію про матеріали, які були вивчені в рамках судових засідань.

У перерві між оголошенням вироку захист обвинуваченого заявив, що суд не враховує позицію сторони захисту, адже виклик до суду повинен відбуватися за три дні до судового засідання і тільки вчора всі учасники процесу дізналися про судове засідання.


Після перерви суддя продовжив зачитувати свідчення свідків. Зокрема, були зачитані свідчення екс-депутата Держдуми РФ Іллі Пономарьова, лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, президента України Петра Порошенка, екс-прем'єра України Арсенія Яценюка, секретаря РНБО Олексанра Турчинова, спікера Верховної Ради України Андрія Парубія, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Також суд зачитав свідчення військових, які були свідками на судових засіданнях.

Нагадаємо, у лютому 2014 року після розстрілів активістів у центрі Києва Віктор Янукович покинув територію України. Він є фігурантом кількох кримінальних проваджень, які розслідуються в Україні.

Як повідомлялося, Януковича на 19 листопада минулого року викликали для виступу з останнім словом в Оболонському районному суді Києва. На відеозв'язок він не вийшов, суд переніс останнє слово на 5 грудня, але відео-конференції з підозрюваним не відбулося. Адвокати Януковича заявили, що "виступ із лікарняної палати з останнім словом принижуватиме гідність підзахисного".

На фото — Віктор Янукович, джерело — REUTERS

Януковича засудили до 13 років ув'язнення

Новини по темі