Мобільний додаток

Британський парламент проголосував проти угоди з ЄС по Brexit

16.01.2019 р., 09:41

Депутати британського парламенту відхилити угоду, яка визначає умови виходу Великобританії з ЄС 29 березня —  проти законопроекту по Brexit проголосували 432 парламентарія, за — 202.

Про це повідомляє ВВС.

Як повідомляється, відхилення цієї угоди — найбільша поразка для урядової влади в історії Великобританії. Поразка є величезним ударом для Терези Мей, яка витратила більше двох років на укладення угоди з ЄС.

Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін подав на голосування за недовіру уряду, що може призвести до проведення загальних виборів. Очікується, що голосування відбудеться близько 19:00 за Гринвічем.

Якщо вотум недовіри винесуть, консерватори матимуть два тижні на формування нового уряду більшості, якщо їм це не вдасться, на Великобританію чекають позачергові вибори.

Нагадаємо, що основною проблемою переговорів щодо Brexit було питання врегулювання кордонів Північної Ірландії. ЄС говорив про те, що ця країна, не залежно від того, якими будуть відносини між Великобританією і ЄС в майбутньому, має залишатися складовою єдиного ринку товарів і митного союзу. У Великобританії заявили, що не можуть мати різні регуляторні режими для різних частин Великобританії.

Як повідомлялося, 25 листопада на позачерговому саміті в Брюсселі 27 лідерів держав Євросоюзу схвалили угоду про вихід Великої Британії з ЄС, країна повинна вийти з ЄС 29 березня 2019 року, через два роки після того, як Лондон подав заяву про вихід із співтовариства відповідно до результатів референдуму у червні 2016 року, на якому схвалили Brexit.

Зазначимо, що досягнуті домовленості Великобританії та Євросоюзу передбачають, що ЄС і Великобританія встановлять єдиний митний простір з кінця перехідного періоду і до визначення відносин у майбутньому. При цьому Північна Ірландія залишатиметься частиною митної території, як і решта Великої Британії, без застосування будь-яких тарифів, квот, перевірок або правил походження товарів.

10 грудня суд Європейського союзу ухвалив рішення, що уряд Великої Британії в односторонньому порядку може скасувати Brexit.

Британський парламент проголосував проти угоди з ЄС по Brexit

Новини по темі