Мобільний додаток

Великобританія досягла домовленості з ЄС щодо Brexit — Барньє

15.11.2018 р., 16:33

Єврокомісія досягла консенсусу щодо проекту договору про вихід Британії з ЄС.

За словами головного парламентера ЄС за умовами Brexit Мішеля Барньє, досягнуто важливого кроку на переговорах по Brexit, але основна робота - ще попереду.

Протокол, погоджений представниками Великобританії та ЄС, враховує особливості відносин між Ірландією та Північної Ірландією та містить гарантії, що за будь-яких умов між країнами не буде встановлено жорсткиого кордону.

Відповідне роз’яснення оприлюднено прес-службою ЄС на офіційному сайті.

Згідно з інформацією прес-служби ЄС, протокол передбачає, що ЄС і Великобританія встановлюють єдиний митний простір з кінця перехідного періоду і до визначення відносин у майбутньому. При цьому Північна Ірландія залишатиметься частиною митної території, як і решта Великої Британії, без застосування будь-яких тарифів, квот, перевірок або правил походження товарів.

Нагадаємо, 21 червня британський парламент ухвалив законопроект щодо Brexit.

19 жовтня Євросоюз скасував позачерговий саміт щодо Brexit через те, що жодних домовленостей в основних суперечливих питання досягнуто не було. Позиція прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей, з якою вона поїхала на саміт щодо Brexit, викликала невдоволення у Великобританії. Коли Тереза Мей запропонувала лідерам ЄС продовжити перехідний період, цей меседж негативно прийняли євроскептики в консервативній партії. Якщо перехідний період продовжиться, країна виплачуватиме в бюджети ЄС. З іншого боку, члени консервативної партії, які прихильно налаштовані до ЄС сказали, що це не вихід із ситуації, адже прийматимуться правила без можливості ухвалювати рішення, озвучувати свої позиції.

Основною проблемою переговорів було питання врегулювання кордонів Північної Ірландії. ЄС говорив про те, що ця країна, не залежно від того, якими будуть відносини між Великобританією і ЄС в майбутньому, має залишатися складовою єдиного ринку товарів і митного союзу. У Великобританії заявили, що не можуть мати різні регуляторні режими для різних частин Великобританії.

Домовленості про Brexit передувало півтора року складних переговорів.

Великобританія досягла домовленості з ЄС щодо Brexit — Барньє

Новини по темі