Мобільний додаток

Лондон односторонньо може скасувати Brexit — суд ЄС

10.12.2018 р., 12:40

Суд Європейського союзу ухвалив рішення, що уряд Великої Британії в односторонньому порядку може скасувати Brexit.

Про це повідомляє The Guardian.

"Велика Британія може в односторонньому порядку скасувати свій намір про вихід з Європейського союзу ", — цитує видання рішення суду.

Як повідомляється, суд ЄС також наголосив, що будь-яка країна-член блоку може в односторонньому порядку відкликати застосування статті 50 Договору про ЄС без згоди усіх інших країн Союзу.

За словами речниці суду, будь-яке рішення про відкликання "повинно бути прийняте в результаті демократичного процесу та згідно з конституцією країни".

Згідно з інформацією видання, генеральний адвокат європейського суду Мануель Кампос Санчес-Бордона оголосив, що стаття 50 Договору про ЄС дозволяє в односторонньому порядку скасувати повідомлення Великобританії про намір вийти з блоку, доки не буде укладено саму угоду про вихід країни з ЄС.

Нагадаємо, доля Brexit досі остаточно не вирішена, проект угоди прем'єр-міністра Терези Мей щодо Brexit має отримати схвалення у британському парламенті 11 грудня.

Як повідомлялося, 25 листопада на позачерговому саміті в Брюсселі 27 лідерів держав Євросоюзу схвалили угоду про вихід Великої Британії з ЄС, країна повинна вийти з ЄС 29 березня 2019 року, через два роки після того, як Лондон подав заяву про вихід із співтовариства відповідно до результатів референдуму у червні 2016 року, на якому схвалили Brexit.

Зазначимо, що досягнуті домовленості Великобританії та Євросоюзу передбачають, що ЄС і Великобританія встановлять єдиний митний простір з кінця перехідного періоду і до визначення відносин у майбутньому. При цьому Північна Ірландія залишатиметься частиною митної території, як і решта Великої Британії, без застосування будь-яких тарифів, квот, перевірок або правил походження товарів.

Новини по темі