war

"Газпром" зірвав тристоронні консультації експертів щодо газу — Зеркаль

15.01.2019 р., 15:55

Російський "Газпром" зірвав технічні тристоронні консультації щодо транзиту газу між Україною, Росією і Євросоюзом, що були заплановані на 15 січня.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль у Facebook.

"Газпром зірвав технічні тристоронні консультації по газу, намагаючись своєю безконтрольністю залякати Європу і нав‘язати свої поняття замість цивілізованих правил", — напсиала вона.

За її словами, логіка "Газпрому" полягає в тому, щоб не звертати увагу ні на кого, будувати "Північний потік-2", не чекаючи остаточних дозволів та ігнорувати своїх партнерів. Єдине, що лишається робити — не давати "Газпрому" жодних винятків і поширювати на всі його проекти, особливо "Північний потік-2", усі норми ЄС, чого Україна вимагає вже давно.

Вона також додала, що питання відповідних змін до газової директиви ЄС обговорюються в Раді ЄС саме сьогодні.

"Ми провели змістовні розмови з Європейською Комісію щодо всіх істотних питань реформи ринку газу, виконання Угоди про Асоціацію, у тому числі оновленого Додатку XXVII, подальшої долі тристоронніх консультацій тощо. Працюємо далі і готуємось не лише до тристоронніх консультацій на політичному рівні, але і до всіх можливих сценаріїв розвитку подій", — зауважила заступник міністра.

Нагадаємо, перед проведенням 21 січня тристоронніх газових переговорів Україна-Росія-ЄС на політичному рівні 15 січня мали відбутися консультації на рівні експертів.

Як повідомлялося, 17 липня 2018 року у Берліні відбулася перша тристороння зустріч представників України, Росії та Єврокомісії щодо транзиту російського газу територією України.

Читайте також — Багато очікувати від тристоронніх переговорів щодо газу не варто — Михайло Гончар

Термін дії контракту на транзит російського газу до ЄС українською ГТС закінчується 1 січня 2020 року, його було укладено в 2009 році строком на 10 років. Після 2020 року "Газпром" має намір скоротити транзит свого газу через територію України, адже завершує будівництво газопроводу "Північний потік-2", який загрожує тим, що Росія зможе в обхід України здійснювати транзит газу до Європи.

"Газпром" зірвав тристоронні консультації експертів щодо газу — Зеркаль

Новини по темі