Уряд розраховує отримати від оформлення "євроблях" до 10 мільярдів гривень

Уряд розраховує отримати від оформлення "євроблях" до 10 мільярдів гривень

Надходження до державного бюджету від оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією можуть досягти 5-10 мільярдів гривень.

Про це розповів заступник міністра фінансів Сергій Верланов, повідомляє прес-служба Мінфіну.

"За нашими даними, на момент прийняття закону в Україні перебувало близько 630 тисяч автомобілів на єврономерах. Державний бюджет може отримати з них від 5 до 10 мільярдів гривень, але багато що залежить від того, коли саме їх легалізують і чи легалізують взагалі", — сказав Верланов.

За словами чиновника, існує певна межа, коли розмитнення вживаного авто стає економічно недоцільним, як правило — це автомобілі 13-20-річного віку.

"Якщо власники не захочуть їх розмитнювати, нехай утилізують або вивозять за межі України", — сказав він.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада схвалила нову модель оподаткування авто з іноземною реєстрацією. Згідно із законом, вартість розмитнення авто визначатиметься залежно від базової ставки і двох коефіцієнтів  об'єму двигуна і віку авто.

Пікетувальники, які збиралися під Верховною Радою, залишились незадоволені ухваленим законом №8487 про оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів. Вони планують звернутись до президента України Петра Порошенка, щоб він ветував його.

21 листопада депутати відмовилися скасувати нові правила оподаткування авто з іноземною реєстрацією.

23 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон №8488 про розмитнення автомобілів на єврономерах і закон №8487 про оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів. За його словами, всі кошти від розмитнення автомобілів на європейських номерах підуть до Пенсійного фонду на покриття його дефіциту, на індексації пенсій, на виплати в першу чергу тим, хто отримує мінімальну пенсію.