Мобільний додаток

Прикордонники Росії затримали 24 українських моряка — Москалькова

26.11.2018 р., 18:04

Уповноважена Росії з прав людини Тетяна Москалькова заявила, що в Керченській протоці було затримано 24 українських моряка.

Про це повідомляє російське інформаційне агентство Интерфакс.

Як заявила омбудсмен, з членами екіпажу проводяться "процесуальні дії, пов'язані з встановленням обставин цієї справи".

За словами голови російського комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктора Бондарєва, "затримані поблизу Керченської протоки члени екіпажів українських військових катерів постануть перед судом".

Раніше українська сторона заявляла про затримання 23 українських військових. 

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Як повідомили у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран українського рейдового буксиру. Російські сили відкрили вогонь, внаслідок цих дій шестеро українських військових зазнали поранень.
 
Українські кораблі захопили спецпризначенці Росії. Згодом стало відомо, що захоплені кораблі перебувають в Керчі. 
 
Натомість російська сторона заявила про порушення українськими кораблями кордону. У Кремлі інцидент в Азовському морі назвали "дуже небезпечною провокацією".
 
 
Вночі 26 листопада на засідані РНБО підтримали пропозицію у зв’язку з ситуацією в Азовському морі запровадити в Україні воєнний стан.

Новини по темі