Мобільний додаток

Муженко: доля українських кораблів, захоплених в Азовському морі, невідома

26.11.2018 р., 00:15

Керівник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявляє, що наразі доля українських кораблів, захоплених російськими силами в Азовському морі, невідома.

Про це він заявив у ході засідання Ради національної безпеки і оборони.

"За нашою інформацією 6 чоловік було поранено. Із шести є двоє важкопоранених", — повідомив Віктор Муженко.

Також начальник Генерального штабу зазначив, що усього на борту захоплених суден було 23 військові моряки.

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря.  Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства. 
 
Проте, як повідомили  у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран  українського рейдового буксиру. В результаті цих дій було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. 
 
Кораблі ВМС ЗС України кілька годин чекали проходу Керченською протокою. За даними Керчтрафікконтролю, на проході Керченського мосту перекрито рух протокою в обидві сторони в зв’язку нібито з посадкою на мілину танкера перед мостом зі сторони Азовського моря. 
 
"О 13:50 за київським часом Керченською протокою вільно пройшли морський тральщик ЧФ РФ "Адмірал Захарін" та 2 катера типу "Раптор" ПС ФСБ РФ. Цьому проходу не заважав танкер з виключеною AIC, яким Росія блокує Керченську протоку. Це є черговим свідченням лицемірної та брехливої політики Росії, адже мирний прохід для корабельної групи ВМС ЗС України блокується будь-якою ціною", — заявили у ВМС ЗСУ.
 
Після початку виходу з Керченської протоки і повернення українських кораблів назад, до Одеси російські кораблі та катери розпочали переслідування та в ультимативній формі вимагають зупинитися під загрозою застосування зброї.  Після виходу з 12-мильної зони катери ФСБ Росії відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України. Унаслідок цих дій було пошкоджено малий броньований артилерійський катер “Бердянськ”. Катер втратив хід. За останніми даними, внаслідок цих дій поранені 6 військових. 
 
Згодом у ЗСУ повідомили, що станом на 21:20 малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" та "Нікополь", рейдовий буксир “Яни Капу” захоплені спецназом Росії. 
 
Натомість у ФСБ Росії  заявили, що українські кораблі порушили кордон і на "законні вимоги" росіян про негайне зупинення українські судна "не реагували, здійснюючи небезпечне маневрування".
 
У Європейському союзі заклики сторони до негайної деескалації ситуації. 

Новини по темі