Мобільний додаток

Денис Богуш: "Трендом передвиборчої кампанії стануть "мертві душі" і підкуп виборців"

20.08.2018 р., 10:05

Бійки між політиками. Загострення політичної боротьби, політтехнологія чи звичайна невихованість? В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" про  нові тенденції у політичній боротьбі розповів політтехнолог, президент Центру вивчення маніпулятивних технологій Денис Богуш.

Що нині відбувається в інформаційному просторі у контексті передвиборчої боротьби?

Денис Богуш: потрібно зрозуміти, що серпень - це мертвий сезон, загострення політичної боротьби не відбувається, але вже трапляється те, що в ефірі телеканалів політики починають вести себе непристойно, дозволяють провокації, можуть навіть вчинити бійку. Вони розуміють, що це скандал, який будуть обговорювати. Це робиться для того, щоб ім'я політика звучало якомога частіше. Інше питання - чи зросте довіра до цього політика. Найчастіше всього відбувається навпаки.

Чи зроблять висновки виборці, чи зрозуміють, що це передвиборче шоу?

Денис Богуш: на мою думку, нічого не зміниться, тому що частіше всього звертають увагу на негативні події, людям не цікавий позитив.

Які нові політичні технології застосовуються цього року?

Денис Богуш: люди щороку стають біднішими, на них більше працює підкуп, це засвоїли всі кандидати в депутати, тому кампанія рухатиметься у цьому напрямку. Якщо говорити про нові політтехнології, у політиків є ілюзія, що на виборців можливо впливати за допомогою інтернету, що у соцмережах можна провести політичну агітацію, не зустрічатися з виборцями, розмістити рекламу, встановити білборди. До того ж технології фальсифікації виборів відбуваються ще з часів Кучми, і нині вони не змінилися - працюють схеми "мертвих душ", коли до виборчих списків вносять неіснуючих виборців. До того ж змінюється законодавство, не було ще жодних виборів, щоб перед ними не було змінено систему виборів або межі виборчих округів. Ми живемо з цими цинічними політичними технологіями.

Прослухати повну версію розмови.


Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Денис Богуш: "Трендом передвиборчої кампанії стануть "мертві душі" і підкуп виборців"

Новини по темі