Мобільний додаток

"Еволюція виборця": серія подкастів про маніпуляції, політтехнології і перевірку фактів

23.08.2019 р., 19:15

У серії подкастів програми Українського радіо "Еволюція виборця" доступно і зрозуміло аналізуються поширені політичні технології, розкладаються по поличках відомі маніпулятивні кампанії (Брексіт), наводяться практичні поради, як розвивати критичне мислення, бути медіаграмотним, робити факт-чекінг, фільтрувати інформацію та правильно користуватися соціальними мережами.

 

 

Основоположник технологічної науки керування і "батько кібернетики" Норберт Вінер у 1948 році писав: "На щастя, торговці брехнею, які наживаються на людській наївності, ще не досягнули такої досконалості, щоб усе відбувалося так, як вони хочуть, тому що люди не бувають лише дурнями чи шахраями. Середньостатистична людина достатньо розумна щодо речей, які її стосуються, і достатньо альтруїстична там, де справа стосується суспільного блага чи індивідуальних страждань, які вона бачить на власні очі". Більше про історію політичного маніпулювання.

Політичними технологіями називають сукупність методів і систем послідовних дій, спрямованих на досягнення необхідного політичного результату. Більше про це.

Щоразу, у ході предвиборчих кампаній, можна спостерігати спроби вплинути на вибір виборця. Хочемо цього чи ні, а вибори і політичні технології тісно пов'язані. Всі політичні технології дуже складно структурувати, але деякі з них усе ж можна виокремити як приклад класичних, найбільш поширених політтехнологій. Детальніше тут.

"Голосуй за вихід" — таким було офіційне гасло кампанії на підтримку Брексіт у Великій Британії. Воно спрацювало на 100% завдяки соціальним мережам (передусім Фейсбук), обіцянкам заощадити кошти країни та роздмухуванню проблеми мігрантів. Яка роль маніпуляцій у розриві відносин Британії з ЄС?

У політичній сфері нерідко зустрічається абревіатура НЛП — нейролінгвістичне програмування. Це методика впливу на людську підсвідомість. Більше читайте тут.

У сучасному світі відбувається спотворення фактів, і це злочин проти об’єктивності й точності. Щоб захистися від обману та маніпуляцій, факти потрібно перевіряти. Цей процес у світі називають фактчекінгом. Фактчекінг – єдина зброя проти фейкових новин, неперевірених даних, пересмикувань. Більше...

Світ давно перестав бути фізичним простором – нині значну його частину формують простори — інформаційний та віртуальний. Більше про соціальні мережі і феномен активної аудиторії читайте тут.

Спецпроект Українського радіо "Еволюція виборця" — це 20 аналітичних ефірів та 3 публічні заходи. Його основні завдання — аналізувати сучасні політтехнології та методи впливу, робити факт-чекінг заяв представників різних політичних сил, розвінчувати маніпуляції, міфи та фейки. Його мета — сприяти розвитку критичного мислення громадян, аби вони об'єктивно оцінювали те, що відбувається, та могли робити вільний, усвідомлений вибір.

Слухати всі ток-шоу

Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

"Еволюція виборця": серія подкастів про маніпуляції, політтехнології і перевірку фактів

Новини по темі