На Українському радіо "Культура" - літні серії "Радіодетективів"

На Українському радіо "Культура" - літні серії "Радіодетективів"

Літо на Українському радіо "Культура" дарує чимало прем’єр. Зокрема, щосуботи і щонеділі о 16.35 слухайте цикл іронічно-детективних оповідань Карела Чапека "З обох кишень".

Прості, аж ніяк не складні історії зачіпають читача краще в’язальних гачків. Хоча історії різні – дивні, іноді чудернацькі й комічні, іноді буденні, часом тужливі, але всі вони пов’язані між собою тонкими асоціаціями – темою, злочином чи місцем подій. Мабуть, Чехія початку ХХ століття була ідеальним місцем проживання, якщо жандарму вистачало лише одного погляду на скоєне аби перерахувати всіх потенційних порушників закону, здатних це здійснити. У нашому розумінні детективний сюжет – це загадка, тайна, яку треба розплутати. Позиція автора інша, і з нею не можна не погодитися:  загадка – це люди. Тож, якщо маєте бажання відпочити зі старим добрим детективом, – зазирніть до кишень Карела Чапека – або лівої, або правої, які для вас "наповнили" керівник творчої групи Світлана Свиридко-Сєрова, заслужений артист України Борис Лобода та режисер Марина Гольцева. Український переклад Клима Забарила.

"Якось, кілька років тому, зазнайомили мене з Юрієм Цековим, письменником і видавцем. Наша співпраця дала свої плоди на радіо "Культура", а ще я отримала у подарунок цікаву підбірку книжок серії "Світова сатирично-гумористична література". Душа раділа, око тішилося таким придбанням у моїй бібліотечці. Безмежно вдячна пану Юрію. Черговий раз шукаючи твори для "Радіодетективу", погляд зупинився на книжечці Карела Чапека "З обох кишень". Почала перечитувати призабуте зі студентських років. А це ж – те, що треба для літньої серії "Радіодетективів". Весело, легко, незаморочливо, повчально, дещо іронічно-печально, але так дружньо і мудро! Дзвінок до видавця, редактора і автора проекту (Юрій Цеков) – дозвіл на оприлюднення в ефірі отримано! Взялися до роботи із заслуженим артистом України Борисом Лободою та режисером Мариною Гольцевою", – повідомила продюсерка спецпроектів радіо "Культура" Світлана Свиридко-Сєрова.

Отож, слухайте радіо "Культура" щосуботи і щонеділі о 16.35.