Мобільний додаток

У G7 назвали найбільш пріоритетні реформи для України

1.02.2018 р., 14:11

Група послів країн Великої сімки визначила пріоритетні напрямки роботи з підтримки України на 2018 рік.

Про це передає УНН з посиланням на дані канадського головування в групі послів G7 у Києві на підтримку України.

Згідно з повідомленням, головні пріоритети групи послів Великої сімки на підтримку реформ в Україні це:

Верховенство права та боротьба з корупцією

    Створення незалежного Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеційської комісії.
    Забезпечення незалежності, ефективності та спроможності національних інституцій, що борються з корупцією; покращення функціонування системи електронного декларування для державних службовців та політичних партій та зняття вимог е-декларування для активістів боротьби з корупцією.
    Завершення оновлення судової системи, посилення підзвітності та незалежності судів, моніторинг впровадження судової реформи та продовження реформи Генеральної прокуратури.

Економічне зростання

    Реформування Державної податкової служби, митної служби та фінансової поліції та збереження фіскальної стабільності.
    Впровадження подальшої дерегуляції у поєднанні з приватизацією державних підприємств і банків та покращення корпоративного управління на державних підприємствах.
    Впровадження принципів Третього енергетичного пакету ЄС, забезпечення ефективного корпоративного управління НАК "Нафтогаз України" та інших енергетичних державних підприємств, продовження диверсифікації постачання енергії та покращення ядерної безпеки.
    Забезпечення виконання умов програми МВФ та закладання законодавчих основ земельної реформи.

Ефективне управління

    Впровадження ефективної реформи децентралізації.
    Продовження всебічних реформ виборчої системи відповідно до визначених європейських зобов’язань та стандартів, що передбачає мінімум рік для впровадження перед виборами 2019 року.
    Розгортання реформи державного управління та заповнення низки урядових вакансій якісними кандидатами, включаючи членів Центральної виборчої комісії, аудиторів НАБУ, голови НБУ, уповноваженого з прав людини та регуляторів енергетики.

Розвиток людського капіталу

    Впровадження щойно прийнятої на законодавчому рівні системи охорони здоров’я громадян, у тому числі в сільській місцевості.
    Гарантування, наскільки це можливо, захисту людей, що постраждали від конфлікту з обох сторін лінії розмежування, їх свободи пересування та доступу до основних послуг, включаючи пенсії та соціальні виплати.
    Продовження впровадження пенсійної реформи.

Безпека та оборона

    Прийняття законодавства та створення належних можливостей для управління, щоб забезпечити виконання основних цілей, викладених у Стратегічному оборонному бюлетені, які включають: успішний перехід до цивільно- та демократично підзвітних Збройних сил України до кінця 2020 року; впровадження прозорого процесу складання оборонного бюджету та проведення закупівель, а також підзвітних міжнародних транзакцій.
    Продовження реформи безпеки громадського сектору, зокрема поліції та служб безпеки.

Зазначається, що ці напрямки будуть переглядатися та оновлюватися за необхідності щоквартально.

Нагадаємо, посли держав Великої сімки в Україні висловили підтримку Національному антикорупційному бюро.

Новини по темі