Мобільний додаток

Агента НАБУ, який намагався дати хабар, затримали і вручили підозру (аудіо)

30.11.2017 р., 20:54

За словами Генерального прокурора, агент, який нібито намагався спровокувати чиновницю, діяв у протизаконний спосіб. Хоча, і дії чиновниці міграційної служби, на його думку, видаються корупційними. Поки що ж керівники Генпрокуратури, спеціалізованої антикорупційної прокуратури та НАБУ досягли домовленості, що працівники Бюро і САП, які відповідали за перебіг операції, затримані не будуть.

Докладніше - Олександр Демченко:

"Нагадаю, 29 листопада співробітники СБУ і Генпрокуратури затримали чоловіка під час спроби вручення хабаря Діні Пімаховій - заступниці голови Державної міграційної служби. Він виявився позаштатним агентом НАБУ, який нібито у межах спецоперації намагався за хабар отримати українські паспорти для неіснуючих іноземців.

Перша заступниця Голови Державної міграційної служби Діна Пімахова, до якої він звертався з цим проханням, звернулася із відповідною заявою до СБУ і та два місяці прослуховувала телефон чоловіка. Як каже зараз Діна Пімахова, хабарів вона не одержувала і виконувала усі вимоги Служби безпеки і Генеральної прокуратури.

Після викриття агента директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що ані СБУ, ані Генпрокуратура не знали про спецоперацію Бюро. Тепер же керівники відомств ухвалили спільне рішення, що ніхто із детективів НАБУ, чи антикорупційних прокурорів не опиниться під вартою за цією справою.

У діях заступниці голови Державної міграційної служби справді є ознаки корупції, сказав після зустрічі з Генеральний прокурор Юрій Луценко. Але додав, що і представники НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не мали права спонукати чиновницю до отримання хабаря. Відповідна норма, за його словами, розтлумачена Верховним судом і Європейським судом із прав людини. Юрій Луценко також оприлюднив інформацію, яку, за його словами, здобули працівники СБУ та Генпрокуратури під час прослуховування розмов агента НАБУ, який пропонував хабар чиновниці державної міграційної служби.

На думку представника групи "Реанімаційний пакет реформ" Андрія Андрушківа, оприлюднені НАБУ дані, а серед них – і відео, свідчать про блокування розслідування НАБУ іншими правоохоронними структурами.

Генпрокурор Юрій Луценко тим часом повідомив, що серед агентів НАБУ є люди, які не проходили конкурс, як того вимагає закон, не допущені до таємної  інформації, але які при цьому використовують прослуховуючі пристрої і читають негласні дані, що носять гриф "секретно".

Олександр Демченко. Українське радіо

Прослухати репортаж:  

 


Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Агента НАБУ, який намагався дати хабар, затримали і вручили підозру (аудіо)

Новини по темі