Мобільний додаток

Британці вшанували пам'ять полеглих у війнах

12.11.2017 р., 17:28

У Британії відбулися урочисті заходи з нагоди Дня пам'яті полеглих, який традиційно відзначається в країнах Співдружності в річницю закінчення Першої світової війни.

Про це повідомляє ВВС.

"Сьогодні ми згадуємо більше мільйона британських військових і солдат Співдружності, які загинули в обох світових війнах. Цей день присвячений пам'яті про жертву, яку вони принесли, щоб ми зараз могли насолоджуватися нашою свободою", - сказав під час урочистостей у Лондоні командувач британськими збройними силами сер Стюарт Піч.

Королівська родина традиційно бере участь в головній церемонії біля Кенотафа в центрі Лондона - аналога могили Невідомого солдата. Однак в цьому році королева Єлизавета II вперше не поклала до пам'ятника вінок (за неї це зробив принц Чарльз), а спостерігала за церемонією з балкона, розташованого поруч із Міністерством закордонних справ.

Нагадаємо, спочатку День поминання був присвячений полеглим воїнам Першої світової: Комп'єнське перемир'я, яке поклало край бойовим діям, було підписане 11 листопада. Пізніше в цей день стали згадувати і жертв Другої світової війни, і всіх загиблих у менших збройних конфліктах і "гарячих" точках.

Головний символ цього дня - червоні маки, які символізують макові поля Фландрії, де ховали загиблих солдат.

Британці вшанували пам'ять полеглих у війнах

Новини по темі