Мобільний додаток

ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо освіти в Україні (Аудіо)

12.10.2017 р., 14:47

Парламентська асамблея ради Європи ухвалила резолюцію з рекомендаціями Україні щодо Закону про освіту в частині мов національних меншин.

У резолюції йдеться, що ПАРЄ стурбована новим освітнім законом в Україні, оскільки, за твердженнями деяких сусідніх країн, цей закон порушує права національних меншин. Водночас, звертається увага і на те, що Україна спрямувала закон на вивчення Венеційської комісії.

У висновку йдеться, що асамблея вважає передчасним займати визначену позицію щодо будь-яких правових аспектів цього питання. Є в тексті резолюції і практична рекомендація від ПАРЄ – забезпечити двомовність освіти для національних меншин за принципом 60/40. Де 60 – це відсоток вивчення державної мови, а сорок – мови нацменшин.

Політолог Олександр Палій в ексклюзивному коментарі Українському радіо назвав резолюцію декларативною і уперечливою. Практичних наслідків для України вона не матиме – вважає експерт, Україні – каже він, варто дочекатися висновку Венеційської комісії.

Прослухати

Фахівець з європейського та конституційного права Геннадій Друзенко вбачає в суперечках навколо освітнього закону послаблення підтримки України, а також свідчення її слабкості на міжнародній арені. Про це він сказав у коментарі Українському радіо.

Прослухати

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо освіти в Україні (Аудіо)

Новини по темі