Українці "обстріляні", але пильні — полковник СБУ у відставці про нову хвилю масових "мінувань"

Українці "обстріляні", але пильні — полковник СБУ у відставці про нову хвилю масових "мінувань"

Наші вороги намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні та прагнуть посіяти паніку, недовіру, зокрема до влади. Таким чином полковник СБУ у відставці Михайло Притула прокоментував чергову хвилю псевдо-мінувань у Києві. В ефірі Українського Радіо експерт зауважив – у будь-якому разі співробітники відповідних служб мають реагувати на таку "інформацію". Бо навіть якщо є відсоток імовірності, що вона достовірна, то треба перевірити і знешкодити вибухівку в разі справжнього мінування. "Хоча для нас усіх уже важко навіть придумати, що може злякати після обстрілів території України ракетними системами і всім іншим", – додає Михайло Притула. 

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото Нацполіції України

"Маємо реагувати в будь-якому випадку"

– Із чим пов'язаний нинішній сплеск фейкових замінувань після відносної тиші?

Передусім, це пов'язано з початком нового навчального року. Це очевидно. І звісно, що наші вороги намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні тим чи іншим шляхом і прагнуть посіяти паніку чи певну стурбованість, недовіру, зокрема до влади. І для цього вони починають "розганяти" такі речі. Тим паче, що засоби комунікації дозволяють робити це іноді таким чином, що зразу джерело повідомлення перевірити неможливо. В будь-якому разі співробітники відповідних служб мають реагувати і перевіряти будь-яку інформацію. Бо навіть якщо є відсоток імовірності, що вона достовірна, то треба перевірити і знешкодити вибуховий пристрій у разі справжнього мінування. Хоча для нас усіх уже важко навіть придумати, що може злякати після обстрілів території України ракетними системами і всім іншим.

– У мирний час дуже часто це пов'язували з хуліганськими витівками. А зараз, як зрозуміти – це діти хуліганять чи за цим стоїть ворог? 

Якщо хуліганять діти, то, як правило, це не має масового характеру. У разі атак ворога ми стикаємось з масовим характером таких речей. Це можуть бути витівки і недорослих громадян сусідньої держави, які вирішили "покошмарити" Київ, наприклад. Ми маємо реагувати в будь-якому випадку.

– Вони перебувають на нашій території чи вони це можуть робити наприклад із Росії?

Це вони можуть робити зі своєї території, використовуючи різні месенджери, засоби комунікації.  І, як правило, це вони так і роблять. До речі, так само роблять і наші хакери, які намагаються саме у відповідь на дії агресора "покошмарити" Москву і повідомити їм про "замінування". Є такі випадки. Тому те, що стосується їхніх дій, воно має дзеркальну відповідь із нашого боку, від таких самих "волонтерів", як і там.

"Пильність уже притаманна нашим громадянам"

– Ми пам'ятаємо 2010 рік і серію терактів у метро в Москві. Причому це були не просто повідомлення, а реальні вибухи і реальні жертви. Тож зрозуміло, що ворог не гребує нічим і може вдаватися до такої тактики й на території України. Наскільки тут потрібно нам бути уважними, на що звертати увагу? 

Для наших громадян, здається, вже немає нічого таємного у цьому. Тому що наші громадяни мають необхідний досвід. "Обстріляні", так би мовити. І всі знають, що треба бути пильними, дивитись за будь-якими незрозумілими подіями, які відбуваються навколо і можуть свідчити про те, що хтось щось намагається замінувати або залишити якийсь предмет. Тому що ми живемо в умовах війни, і вже тривалий час. Тому пильність уже притаманна нашим громадянам. І пильність є ознакою нашого сучасного життя, так воно є. І тому ми маємо дивитись, що, де і  як – це запорука нашої безпеки. Тому що саме ми, громадяни, дбаємо про власну безпеку і ми дивимось за тим, що відбувається навколо. Так відбувається у всіх країнах. В тому числі в тих, які іноді десятиліттями перебувають у терористичній небезпеці й у стані війни. Наприклад, той самий Ізраїль, в якому заходи безпеки вживають дуже ретельні, хоча їх іноді не помітно.