ППО вдалося збити всі 36 "шахедів", запущених рашистами по Києву

ППО вдалося збити всі 36 "шахедів", запущених рашистами по Києву

Наймасовішу за час розв'язаної Росією повномасштабної війни атаку дронами-камікадзе загарбники влаштували в ніч на 8 травня. За даними мера Києва Віталія Кличка, ворог запустив по Україні майже 60 "шахедів". 36 із них летіли на столицю. Всі були збиті. Як зауважив Українському Радіо військовий експерт, офіцер резерву Повітряних сил ЗСУ Андрій Крамаров, запуск ворогом такої кількості безпілотників з одного боку, ускладнив роботу ППО, а з іншого — "шахеди" легше виявити, коли вони прямують не поодинці. Також фахівець прокоментував ще один блискучий успіх українського ППО — збиття російської ракети "Кинджал" завдяки американській системі "Patriot".

0:00 0:00
10
1x

 Фото: тг-канал Віталій Кличко

Результат роботи ППО України — 100%

Ворог продовжує ракетний терор і терор ударними безпілотниками. Це пов'язано з тим, що ЗСУ готуються до переходу в контрнаступ, зазначає Андрій Крамаров. Тому росіяни намагаються зірвати такі плани. Удару в ніч на 8 травня зазнав не лише Київ, а й Одеса. Її загарбники атакували ракетами Х-22. Крім того, вони продовжують відвертий терор столиці України. Усі 36 запущених із Росії іранських дронів "шахедів", які летіли на Київ, сили ППО збили. Уламки одного з ліквідованих БПЛА пошкодили житлові будинки. За даними мера Києва Віталія Кличка, ніхто не загинув. Поранено 5 людей у двох районах столиці. Троє з них зазнали поранень у багатоповерхівці. Двох постраждалих госпіталізували, одного з них прооперували. За словами військового експерта, "ми використовуємо мобільні групи, тобто, збиваємо ударні безпілотні літальні апарати радянськими зенітними установками, 23-міліметровими снарядами. Наші захисники влучають по ударному БПЛА, запущеному з території РФ. Відтак він до цілі не доходить. Однак його уламки падають на землю і гарантувати їх не потрапляння у будинки неможливо". Усі "шахеди", які летіли на столицю, були збиті силами ППО. "Такий успіх пов’язаний у тому числі з тим, що росіяни запустили багато ударних безпілотників, і відповідно нашим силам оборони було легше їх виявити. Тому що коли їх пускають поодинці з певних напрямків, то вони летять на критично малій висоті, і їх важко зафіксувати візуально чи аудіозасобами. А коли вони в масованій кількості, їх можна гарно виявити радіолокаційними засобами і, як показує результат, доволі ефективно збивати, досягаючи 100% показника", — пояснює Крамаров.

 Фото: тг-канал Віталій Кличко

"Ізраїльська система показала свою ефективність"

Поставлена Україні ізраїльська система раннього виявлення загроз у небі — це система, яка має взагалі виявляти загрози більше ракетного типу, зауважує експерт. Щодо того, як система раннього сповіщення працює проти таких цілей, як ударні безпілотні літальні апарати типу "Шахед", це ще потребує дослідження, додає він. "Хоча, оскільки ця система, як було заявлено цими вихідними, почала працювати саме на території Київщини, і ми побачили стовідсотковий результат збиття "шахедів", можна зробити висновок, що система вже працює і є дуже ефективною", — припускає він.

Фото: тг-канал Віталій Кличко

"Patriot" збив "Кинджал", який може розганятися до 6-7 тисяч кілометрів на годину

По ударних БПЛА поставлена Україні система "Patriot" не відпрацьовує, зауважує експерт. А збиття українською ППО російської ракети "Кинджал" саме завдяки "Patriot" — надзвичайне досягнення, відзначає Крамаров. 6 квітня цього року командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук підтвердив, що українські військові збили російську ракету "Кинджал". Як констатує у цьому зв'язку Андрій Крамаров: "США передали нам комплекси у своїй найсучаснішій конфігурації, які мають спеціальну протибалістичну ракету. Хоча тестувалась ця техніка проти класичних балістичних цілей. Тобто це ракета "земля-земля", яка летить за параболою з дуже високою швидкістю. Однак у даному разі була ціль набагато складніша. Адже "Кинджал" — аеробалістична ракета, яка запускається з літака МіГ-31 з високою швидкістю, а потім продовжує розганятися до 6-7 тисяч кілометрів на годину, здійснює маневри проти ППО. Попередні пуски цих ракет по Україні нам навіть було важко зафіксувати. Тобто ми визначали, що по нас застосовувався даний боєприпас за результатами його враження. І тут наші офіцери Зенітно-ракетних військ і система "Patriot" з її радіолокаційною системою, з її можливістю відстежувати такі цілі за супутником, змогли збити "Кинджал".

На фото: система "Patriot" (використання не в Україні). U.S. Army photo

"Західні технології перемагають російські"

Вашингтон не сумнівається у правдивості заяви Києва про ліквідацію російської ракети "Кинджал". Про це повідомляє американська телекомпанія CNN із посиланням на інформоване джерело. Те, що перехоплення здійснив український екіпаж, який пройшов підготовку в американському штаті Оклахомі, але не мав американських радників на полі бою, ще більше порадувало Пентагон, додало джерело. Як зазначає у цьому зв'язку Андрій Крамаров, західна реакція на збиття "Кинджалу" надзвичайно позитивна. "Будемо відверті: наші партнери, коли надають нам свої зразки озброєння, особливо такі важливі, як системи ППО, для них це чутливий момент. Вони відверто переймаються, чи зможе воно справитись із тими викликами, які є від російської зброї, чи дійсно російська зброя "немає аналогів"? І результат роботи українського ППО надзвичайно позитивний — все-таки західні технології перемагають російські", — резюмує військовий експерт.